• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Novinka

Zdar jak sviňa 2

ukázka

KNIHA
skladem
348 Kč
(Ušetříte 70 Kč)
278 Kč

Objevte tajemství jazykových perel v hantecu! Bez nich totiž v Brně nebudete vědět, „která bije“.

Už podruhé se s námi ponoříte do úsměvného a fascinujícího světa slovních obratů, výrazů a hlášek populárního brněnského slangu. Nová, nádherně ilustrovaná a precizně graficky zpracovaná sbírka kuriózních i zaběhlých rčení přináší další vhled do bohatého oceánu oblíbeného sociolektu.

Co v knize naleznete?

Ankety z ulic Brna: Kniha vznikala paralelně s pořadem Hantec na Rádiu Krokodýl, kdy respondenti hádali význam hantecových hlášek. V publikaci naleznete i ty pikantní, a proto nevysílatelné.

Rozmanitost výrazů: Od starých moudrostí až po moderní idiomatiku – prozkoumáte různorodá sousloví a zjistíte, jak se vyvíjela v průběhu času.

Význam a kontext: Získáte detailní objasnění použitých obratů a příklady jejich použití v různých situacích. Rozluštíte tajemství toho, jak výrazy vznikají a odrážejí kulturní souvislosti a historii.

Zábavný a poučný zdroj: Nejen pro nadšené lingvisty, ale i pro každého, kdo se zajímá o jazykové nuance a chce obohatit svůj slovník nezapomenutelnými výroky.

Nechte se inspirovat a především pobavit druhým dílem knihy Zdar jak sviňa! Zasmějete se, a navíc zdokonalíte svoji komunikaci nejúžasnějšími frázemi v brněnském hantecu.

A to se vyplatí!

Počet stran: 288

Formát knihy: 130x200

Vazba: pevná

EAN: 9788075657282

ISBN: 978-80-7565-728-2

Datum vydání: 29.5.2024

V sérii také vyšlo