• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Připravujeme

Pivní Brno

Pivovarnictví a pivní kultura Brna od počátků po současnost

KNIHA
není skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč

Za fenoménem pivního Brna s průvodcem a historikem pivovarnictví.

Nad pěnivým mokem se uzavírají dohody, zakládají politické strany, řeší se světový mír a lze v podstatě říct, že co se v Čechách a na Moravě nedomluví u piva, jako by snad ani neexistovalo. Naše pivní kultura právem vstoupila do dějin.

Brno je spojováno s lecčím: s funkcionalistickou architekturou, kávou, speciálním orlojem, pro mnohé nesrozumitelným jazykem a – pivem! Pivní Brno je kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně a je vlastně úplně jedno, jestli jste konzumentem piva, nebo se mu (zcela nepochopitelně) vyhýbáte. A důvod? Je naprosto jednoduchý – s pivovarnictvím a hospodami není totiž spojena jen ona kultura setkávání se, ale v nemalé míře z nich vychází celková podoba města: každý den při svých cestách míjíte budovy, které jsou s vařením a čepováním chmelového moku neodmyslitelně spojeny a daly Brnu jeho současnou tvář. 

Průvodce pivním Brnem čtenářům v jednotlivých kapitolách představí slavné brněnské osobnosti, které se zasloužily o rozvoj pivovarnictví, seznámí vás s historií i současností pivní scény a také odhalí spoustu zajímavých informací, které vás minimálně překvapí. Věděli jste, že se kvalita piva posuzovala podle přilepených kalhot k lavici, že v Brně vařily pivo jeptišky nebo že sušárny sladu byly z preventivních důvodů vykázány za hradby a byla tu i nejstarší sladovnická škola v Evropě?

Nachystejte si pořádně vymytý krýgl a vydejte se na fascinující objevitelskou cestu městem, které dalo českému pivu takové osobnosti, jako byl František Ondřej Poupě nebo Bohumil Hrabal. Rozhodně nebudete zklamáni!

Věděli jste, že

  • v Brně působil nejslavnější sládek české historie?
  • fenomén zeleného piva začal vlastně v Brně?
  • katedrála na Petrově skrývá i náhrobek sladovníka?
  • v Brně byla nejstarší sladovnická škola v Evropě?
  • v centru Brna funguje nejstarší český minipivovar?
  • Mendel pěstoval své hrachy ve stínu pivovaru?
  • v centru Brna byly i klášterní pivovary?
  • ve středověku se brněnské pivo nedalo skoro pít?

Počet stran: 208

Formát knihy: 170x240

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076893993

ISBN: 978-80-7689-399-3

Datum vydání: 24.7.2024