Švédsko

Běžná cena: 778 Kč (ušetříte 156 Kč)
Naše cena: 622 Kč
ks
skladem
Počet stran: 520 EAN: 9788072177455
Datum vydání: 19. 5. 2010 ISBN: 978-80-7217-745-5
Formát knihy: 132x197 Vazba: Brožovaná
Překladatel: Jan Sládek a Zuzana Gabajová Původní název: The Rough Guide to Sweden

Průvodce po Švédsku představuje skvělou pomůcku při cestách touto fascinující a často neprávem přehlíženou zemí.

Jen pouhá zmínka o Švédsku vykouzlí zvučné představy: vrcholky hor pokryté sněhem, sobi toulající se hlubokými zelenými lesy, dny bez stmívání a půlnoční slunce.. Ale pokud vynecháme tak známé pojmy, jako je ABBA, IKEA a Volvo, je Švédsko poměrně neznámou zemí. je nejrozlehlejší ze skandinávských států, rozlohou dvakrát větší než Británie, ale má stěží 9 miliónů obyvatel. Města jsou bezpečnými místy, kde život plyne v poklidu, městská doprava je levná a jezdí načas a krajinu zdobí, kam až oko dohlédne, borovicové, smrkové a březové lesy a křišťálově průzračná jezera, která svádí ke koupání. Nemluvě o nejčistším vzduchu, jaký jste kdy dýchyli. Nelze nezmínit pláže na jižním a západním pobřeží, kde nepotkáte davy lidí a které patří k nejznamenitějším k Evropě.

Průvodce ocení nejen cestovatelé, ale pro bohatství, důkladnost a rozmanitost informací také všichni, kdo se zajímají o švédskou historii a kulturu.
Nabízí poutavé popisy hlubokých lesů a jezer s neuvěřitelně čistou vodou, velkých elegantních měst a také odlehlých vesnic v dalekém Laponsku. Najdete zde podrobné líčení historických pamětihodností i výklad historie, nástin politických událostí, informace o přírodě a hlavně zasvěcené texty o švédské kultuře a lidových zvycích.

Z prestižní britské řady Rough Guides.

Průvodce neobsahuje DVD.

2. vydání

 

 

Zobrazit celou anotaci

Dále doporučujeme

Norsko

Nový průvodce fascinující zemí fjordů, ledovců a vodopádů.  Norské království oplývá množstvím přírodních krás a jeho obyvatelé patří statisticky k nejšťastnějším lidem...

Běžná cena: 598 Kč
Naše cena: 478 Kč
Koupit
© 2017, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořilo Foreveryone