• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Plavby „sebevrahů“ – dárkové provedení s CD

Na primitivních plavidlech napříč oceány

KNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč

Knihu v dárkovém provedení doplňuje CD Eduard Ingriš: Muž, který měl být zapomenut.

K největším dobrodružstvím dvacátého století patří plavby odvážlivců na primitivních plavidlech napříč oceány. Jména Thor Heyerdahl nebo Eric de Bisschop vešla do historie mořeplavby i vědy. Opomíjeným hrdinou, který se v padesátých letech dvacátého století vydal s vorem Kantuta napospas vlnám Pacifiku, byl Čech Eduard Ingriš. To však nebylo jediné Ingrišovo velké dobrodružství. Za první republiky začal jako veleúspěšný hudební skladatel – kromě množství operet je i autorem stovek písní, včetně slavné Niagary. Po odchodu z Československa prožil po roce 1948 dramatické období, kdy se téměř bez prostředků protloukal Jižní Amerikou, aby se nakonec i tam stal obdivovaným hudebníkem a dirigentem, posléze filmařem a mořeplavcem. Podával si ruku s prezidenty, přátelil se s hollywoodskými celebritami, jeho filmová hudba byla nominována na Oscara, byl poradcem spisovatele Ernesta Hemingwaye a přítelem Thora Heyerdahla. A v rodné zemi upadl takřka v zapomnění!

Třetí vydání Plaveb „sebevrahů“ (tak posádky plavidel častovali odpůrci) vychází po více než 70 letech po úspěchu legendární plavby voru Kon-Tiki, a to s úvodním slovem Thora Heyerdahla jr., Miroslava Zikmunda, Miloslava Stingla, Petra Horkého a doslovem Niny Ingrišové. V roce 2015 balzové vory Tupac Yupanqui a Rahiti Tane, v rámci expedice Kon-Tiki 2, dopluly za 43 dní z Jižní Ameriky na Velikonoční ostrov. Legenda žije, dobrodružství pokračuje!

Zcela unikátní CD Eduard Ingriš: Muž, který měl být zapomenut obsahuje písně Eduarda Ingriše v interpretaci Jana Matěje Raka a Štěpána Raka, doplněné komentáři Alfréda Strejčka, vycházejícími z deníku Eduarda Ingriše, seminární práce Vladislava Petráška a vyprávění Niny Ingrišové.

Zažijte neuvěřitelné výpravy odvážlivců napříč oceány!

Počet stran: 232

Formát knihy: 160x230

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788075653291

ISBN: 978-80-7565-329-1

Datum vydání: 25.4.2018

Recenze

„Vyprávění Miroslava Náplavy je vhled do duší a činů lidí, kteří zrovna nepatří k živočišnému druhu nás cestovatelů zeměplazů, Jiřího Hanzelky a mne. Francouz, Američan, Nor, Čech. Osudy všech čtyř spojuje moře. Na rozdíl od Erika de Bisschopa, Williama Willise a Thora Heyerdahla domovské břehy Eduarda Ingriše omýval mořský příboj naposledy před miliony let."
Miroslav Zikmund, cestovatel