• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Ptáci – Barvy pralesa

KNIHA
skladem
2998 Kč
(Ušetříte 300 Kč)
2698 Kč

Celoživotní dílo malíře a přírodovědce Jana Dungela v jedinečné publikaci ve výjimečném formátu. Každý výtisk je osobně podepsán Janem Dungelem.

Malíř a přírodovědec Jan Dungel se věnuje dokumentaci tropické přírody Jižní Ameriky již přes třicet let. V době všemocné fotografie jako jeden z mála navazuje na tradici věhlasných malířů 19. století, kteří se účastnili dobrodružných výprav spolu se slavnými přírodovědci. V amazonských pralesích, pod zasněženými vrcholy And či v nejrozsáhlejších mokřadech na Zemi, Pantanal a Los Llanos, každý rok tráví několik měsíců, aby ve svém skicáři zachytil fascinující svět živočichů a rostlin. Jeho kniha představuje portréty neotropických ptáků, které vznikaly přímo v terénu, často za obtížných podmínek a dobrodružných situací, jež popisuje autentický text jeho deníků.

Exkluzivní bibliofilská publikace, která vznikala během více než třiceti let autorových cest do Jižní Ameriky. Využijte jedinečnou příležitost a obohaťte svou knihovnu o unikátní velkoformátový titul, plný nádherných plnobarevných ilustrací nespoutané jihoamerické přírody.

Kniha vychází v limitovaném nákladu.

„Moje malování je především o setkávání se zvířaty v jejich přirozeném prostředí. Některá zvířata, například velké papoušky ara či jaguáry, opakovaně potkávám ve stejném lese, na stejném břehu řeky, či dokonce na stejném stromě. Jiná jsou již tak vzácná, že jsem po nich musel pátrat několik let. V Jižní Americe však nikdy nemaluji zvířata, která jsem nepoznal v přímém kontaktu ‚u nich doma‘. Tamní pralesy i rozlehlé bažiny jsou dosud nádherné, divoké a plné tajemství. Zažil jsem však také mnoho smutných okamžiků a s bolestí v duši si uvědomuji, že dokumentuji přírodu, která rychle mizí. Možná právě nacházím jeden z hlavních motivů své práce – zachytit aspoň malou část světa, který již brzy nebude existovat.“ Jan Dungel

1. místo v kategorii Nejlepší cestovatelské knihy v rámci festivalu GO Kamera 2023
2. - 3. místo v kategorii Divácká soutěž o nejlepší knihu v rámci festivalu GO Kamera 2023

Počet stran: 360

Formát knihy: 265x375

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076890275

ISBN: 978-80-7689-027-5

Datum vydání: 25.11.2022