• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Příběhy mořeplavců

Češi a Slováci, kteří obepluli svět

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
648 Kč
(Ušetříte 130 Kč)
518 Kč
ke stažení
418 Kč

Rozšířené vydání výpravné publikace o historii českého a slovenského mořeplavectví

Publikace o českém a slovenském mořeplavectví vás provede vývojem tohoto pozoruhodného fenoménu země, jež má k moři víc než daleko. Obsahuje množství příběhů nejvýznačnějších českých a slovenských mořeplavců 20. a 21. století, kteří dokázali obeplout svět. Od působivého vzpomínání na legendární osobnost Rudolfa Krautschneidera přes autentické příběhy Richarda Konkolského, Jozefa Varsányiho, Jiřího Albrechta, Ivana Orla, Oldřicha Karáska, Františka Sýkory, Jiřího Denka, Vlada Porvaznika a dalších až po doplněné, nejnovější vyprávění Martina Dolečka.

Kdy a proč napadlo naše mořeplavce obeplout svět? Jak se dá v našich podmínkách postavit loď? Co vše během plaveb zdolali a do jakých úskalí a nebezpečí se dostali? Co jim plavba dala a naopak vzala? Kudy vede nejkratší cesta ze srdce Evropy na moře? Odpověď na tyto a množství dalších otázek naleznete v této jedinečné publikaci, která zahrnuje i přehledné dějiny mořeplavby, množství faktografických údajů o technických parametrech konkrétních lodí a informací nezbytných ke znalosti mořeplavby. Kniha je bohatě provázena fotografiemi, dobovými materiály a ručně malovanou samostatně vloženou mapou s vyznačenými trasami. Doplňují ji krásné ilustrace Mikkela Odehnalů.

Tak ahoy! Pojeď s námi na moře!

Jiří Albrecht / Jaroslav Bernt / Jiří Denk / Martin Doleček / Julius Ecsi alias Sorel / Otakar a Jana Honsovi / Oldřich Karásek / Richard Konkolski / Rudolf Krautschneider / Stanislav a Jitka Kubíčkovi / Jindřich Kuchejda a Ivan Orel / Petr Ondráček / Vlado Porvaznik / Bedřich Skála / František Sýkora a Danuše Kleštincová / Zdeněk Teubner / Josef Varsányi

Vydáno ve spolupráci s firmou Altsea, s.r.o.

Partneři knihy: 

              

 

Počet stran: 497

Formát knihy: 160x230

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076891302

ISBN: 978-80-7689-130-2

Datum vydání: 15.3.2023

EAN: 9788076891319

Datum vydání: 15.3.2023