• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Připravujeme

Kniha osudu

KNIHA
není skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč

Pět bouřlivých desetiletí íránských dějin vyprávěných prostřednictvím života obyčejné ženy v nejprodávanějším íránském románu, dokud nebyl tamní vládou zakázán.

Kniha osudu se stala jedním z nejprodávanějších románů v Íránu, přestože ji tamní vláda dvakrát zakázala. Tento silný příběh o přátelství, vášni a naději sleduje osud íránské ženy od dospívání po stáří v průběhu pěti desetiletí, od doby před revolucí v roce 1979 přes období Islámské republiky až po současnost.

Masúme je obyčejná dívka s vášní pro učení. Na cestě do školy potká mladého muže, do kterého se zamiluje. Její bratři však objeví jeho dopisy a obviní ji, že na rodinu uvalila hanbu. Po krutém fyzickém trestu jí rodiče rychle domluví sňatek s mužem, kterého nikdy neviděla. V letech, které Masúme prožívá v manželství, probíhají v Íránu zásadní politické změny. Její manžel Hamíd je politickým disidentem a hrozbou pro despotický šáhův režim. Když ho přijde zatknout tajná policie, znamená to počátek děsivého období v Masúmině životě. Její osud, tak dlouho určovaný tradicemi a loajalitou k rodině, je teď svázán s politickými událostmi a proměnou celé země.

Kniha osudu je pozoruhodným příběhem a výjimečně zasvěceným pohledem na íránskou společnost.

Počet stran:

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076893689

ISBN: 978-80-7689-368-9

Datum vydání: 15.5.2024

Původní název: Sahme Man (persky), The Book of Fate (anglicky)

Překladatel: Simoneta Dembická

Recenze

Kniha osudu je jemnou připomínkou toho, že nesobeckost a věrnost rodině jsou důležité stejně jako morální hodnoty a dobrota srdce a pomáhají překonat nejtemnější období života. Je to óda na ženy, nejen íránské, ale z celého světa, které musely bojovat za svá základní práva.“
Faryal Leghariová, Gulf News

„Parínúš Saníí se věnuje věčnému tématu potenciálně výbušné interakce mezi jednotlivcem a společností, a důsledkům diskriminace, netolerance a extremismu.“
Veronica Senová, The Sydney Morning Herald