• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Tajemství hedvábného vějíře

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
298 Kč
(Ušetříte 60 Kč)
238 Kč
ke stažení
198 Kč

Příběh o utajeném přátelství dvou dívek a zvláštním „ženském“ písmu nu-šu, které jim pomáhalo překonat kruté zvyklosti Číny 19. století.

Ženu jménem Lilie pronásledují vzpomínky – na dívku, jíž kdysi bývala, a na dávno mrtvou přítelkyni, která výrazně ovlivnila její život.

V Číně devatenáctého století, kdy manželky a dcery chodily s podvázanými chodidly a žily v téměř úplné izolaci, vytvořily ženy z daleké provincie Chu-nan své vlastní tajné „ženské“ písmo, nu-šu. Některé dívky byly tehdy spojovány do dvojic s lao-tchung, svým druhým já, v citových svazcích, které trvaly zpravidla až do smrti. Malovaly dopisy na vějíře, vyšívaly vzkazy na kapesníky a sepisovaly příběhy, jejichž prostřednictvím vystupovaly ze své samoty, aby mohly s ostatními sdílet své naděje, sny a úspěchy.

Když Sněžný kvítek pošle Lilii hedvábný vějíř s textem v nu-šu, jejich přátelství je zpečetěno a v útlém věku sedmi let se z nich stávají lao-tchung. Obě musí čelit hladomoru a útrapám spojeným s rolnickým povstáním, přemýšlejí o svých sjednaných sňatcích, o své osamělosti, o radostech i tragédiích mateřství. Především jejich vztah, v němž nacházejí útěchu, udržuje obě duše při životě. Pak ale dojde k nedorozumění a celoživotní přátelství se ocitá v troskách.

Tajemství hedvábného vějíře nás vrací do čínské historie. Tento hluboce jímavý román zaujme také realistickým dobovým koloritem a skrytou spřízněností s Goldenovou Gejšou. Kniha nabitá lyrismem a emocemi proniká do jednoho z nejtajemnějších lidských vztahů, jakým je přátelství mezi ženami.

Počet stran: 384

Formát knihy: 130x200

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788072174362

ISBN: 80-7217-436-3

Datum vydání: 24.7.2019

EAN: 9788075655455

Datum vydání: 24.7.2019

Původní název: Snow Flower and the Secret Fan

Překladatel: Hana Plšková

Recenze

„Lisa See napsala své dosud nejlepší dílo. Kniha Tajemství hedvábného vějíře je bolestně krásná i zázračně obrazotvorná. Je to tak úchvatné vyprávění, že stránky odplývají a před námi zůstává samotný příběh od začátku do konce.“
Amy Tan, autorka knihy Údolí úžasu

„Tato úžasná kniha mě uchvátila – je to příběh utajené ženské civilizace, která v Číně existovala ještě donedávna. Okouzlující a znepokojivý román. Krásný.“
Maxine Hong Kingstonová, autorka knihy Válečnice

„To, co dokázala Lisa See, umí jen ti nejlepší romanopisci: oživit nejen postavu, ale celou kulturu a s ní spojenou senzibilitu, tak nápadně odlišnou od naší. Je to strhující a naprosto přesvědčivý obraz jednak ženy, kterou formovalo násilí a strádání už od útlého věku, jednak přátelství, které jí pomáhalo přežít.“
Arthur Golden, autor bestselleru Gejša