Kalendář akcí

Přednáška „Mitsuko – matka moderní Evropy?“, Praha

Termín akce: 20. 04. 2016 18:00

Přednáška Mgr. Vlasty Čihákové Noshiro, Ph.D., autorky knihy Mitsuko o jedné z prvních Japonek, jež přicestovaly do Evropy.

Beletrizovaná biografie Mitsuko, primárně založená na denících hlavní hrdinky, vypráví dramatický životní příběh Japonky i její aristokratické rodiny a dětí v nelehké době na přelomu dvou století a kolem 1. světové války v Evropě. Líčí její mládí, kdy byla školena na gejšu, seznámení s hrabětem Heinrichem a rozhodnutí následovat jej do Evropy se všemi z toho vyplývajícími důsledky. 
Mitsuko Aoyama se provdala ke konci 19. století za rakousko-uherského diplomata hraběte Heinricha Coudenhove-Kalergi. Porodila mu sedm dětí, ze kterých vyrostly výrazné osobnosti – nejznámější z nich je Richard, zakladatel mírového hnutí Panevropa, kolébky dnešní Evropské unie. Po předčasné smrti manžela zůstala na správu celého panství sama a její psychická i fyzická odolnost byla vystavena mnoha náročným zkouškám. Zemřela v roce 1941.

Akci pořádá velvyslanectví Japonska v ČR, Japonské informační a kulturní centrum v Praze ve svých prostorách – JICC, Praha 1, Hellichova 1. Vstup volný.

***

講演会:青山光子
2016年4月20日(水) 18:00
場所:    在チェコ日本国大使館広報文化センター(Hellichova 1, Praha 1)
主催:    在チェコ日本国大使館
詳細:    講師 Vlasta Cihakova Noshiro(チェコ語)
青山光子についての本を執筆した講師が、青山光子の人生について語る。

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO