V. Černucká, recenze: Ketodieta

Slaninová polévka, pečený bůček a řízky smažené na sádle. Že si takhle dietu nepředstavujete? Tak to jste neslyšeli o Ketodietě. Nadchne masožravce i ty, co se neradi omezují. Místo počítání kalorií si pochutnáte, zlepší se váš zdravotní stav a ještě zhubnete.

Upřímně řečeno, diet a zaručených návodů na zhubnutí existuje tolik, že je nemožné se v nich vyznat. Drtivá většina z nich vám zakazuje určité druhy pokrmů a lidé počítají s tím, že je čekají týdny plné odříkání. Pokud jste žena, pak moc dobře víte, o čem je řeč. Která z nás někdy nevyzkoušela mléčnou nebo vajíčkovou dietu? Která z nás nikdy nepočítala kalorie a bláhově nevěřila tomu, že po hladovce zhubne?

Neříkám, že nezhubnete. Jen říkám, že časem se dostaví jo-jo efekt, a vy budete tam, kde dřív. Anebo se ručička na váze posune o několik čárek nesprávným směrem. Všechny také známe ony moudré hlášky o tom, že všechno je to v hlavě a že nejvíc zhubnete, když na to nemyslíte. Partneři vás nejspíš utěšují, že jste krásné i s kilogramy navíc, ale vy je podezíráte, že to říkají jen proto, aby byl doma klid. Tak co s tím?

Jste-li milovník všeho, co voní masem, budete nadšení z projektu nazvaného Ketodieta. Jako společníka vám doporučuji publikaci "Ketodieta" z nakladatelství Jota. Její autorka, Leanne Vogelová, je zábavnou a chytrou společnicí, která vám ukáže, jak se stravovat tak, abychom si pochutnali a neměli pocit, že o něco přicházíme. Ketodieta se dá držet celý život, protože nejde o klasickou dietu. Tady vlastně nemusíte nic hlídat, nemusíte počítat kalorie ani vážit porce jídla.

Stručně řečeno, Ketodieta je vysokotučná strava. Zní to šíleně, že? Podobné pocity jsem měla i já. Jenomže víte co? Leanne Vogelová mě přesvědčila, že tenhle koncept má hlavu a patu. Říkala jsem si, že na tom něco je, a když jsem zjistila, že doporučuje věci, které máme v hlavě zafixované jako špatné, byla jsem nadšená. Ketodieta je vhodná i pro vegetariánky, ale ty ať počítají s tím, že budou mít omezený výběr. Součástí knihy je 125 podrobně popsaných receptů a 5 stravovacích plánů.

Kniha "Ketodieta" je natřískaná informacemi a užitečnými radami. Autorka si na pomoc bere výsledky výzkumů a odborné studie, ale pro mě je největším přínosem její osobní příběh. Ten je nebývale upřímný a cením si toho, že mi Leanne nic nevnucuje. Ona pouze vypráví svém životě a ten ve vás vzbuzuje větší a větší nadšení. I kdybyste si náhodou říkali, že po žádné dietě netoužíte, Ketodietu stejně vyzkoušíte. Proč? Protože si pochutnáte, ale především budete tak pozitivně naladění a vysmátí jako Leanne Vogelová. 

Autor: Veronika Černucká
Zdroj: 
https://recenze-knih994.webnode.cz/l/recenze-ketodieta/ 

 

Související produkty

Akce

Ketodieta

Běžná cena: 648 Kč
Naše cena: 299 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO