Recenze: Rovnice lásky

Výprava za spřízněnou duší

Věříte v sílu vědeckých dat? Jessica Davisová pracuje jako analytička na volné noze. Čísly se tedy zabývá každý den, odjakživa ji fascinovala a samozřejmě k nim má důvěru, protože nikdy nelžou. S jejich pomocí lze předpověď prakticky cokoli! Čemu jinému by tedy měla věřit než číslům? Pokud je dokážete správně interpretovat, nemohou vás oklamat. Jsou jasně daná a nenabízí žádný prostor pro zbytečné domněnky. O tom je přesvědčená do doby, než narazí na novou seznamovací aplikaci DNADuo. Aplikace hledá spřízněné duše na základě sady biologických dat. Stačí plivnout do zkumavky a výměnou dostanete seznam potencionálních spřízněných duší. Zní to jednoduše. Samozřejmě kompatibilita s vybranými muži je různá, takže pokud chcete mít jistotu, že si s budoucím partnerem skutečně budete rozumět, je třeba oslovit ty, u nichž je shoda co nejblíže k číslu sto, což se ovšem stává jen výjimečně.

Jess je k aplikaci skeptická. Randění má momentálně dost. Byla na schůzce s několika muži a vždy to dopadlo stejně… Žádný z nich ji nedokázal zaujmout. Vyslechla si mnoho zahořklých příběhů o rozpadlých manželstvích a další snad ani slyšet nepotřebuje. Navíc si většina mužů myslí, že výměnou za pozvání na drink je čeká noc plná nezávazného sexu. Hledají spíše pobavení než pravou lásku… Jenže Jess taková není. Doma na ní čeká sedmiletá dcerka, o kterou jako svobodná matka pečuje. Dobře našlápnutá kariéra nezávislé analytičky jí zajišťuje nepřetržitý přísun složitých matematických hádanek a na nic dalšího už jí nezbývá čas. Ani energie. Jess má svůj život ráda: dcerka je spokojené dítě, Jess dokáže vydělat tolik peněz, kolik potřebuje a má kolem sebe lidi (babičku a dědečka), na které se může spolehnout. Přesto se nemůže zbavit dojmu, že jí život tak trochu protéká mezi prsty.

„Ve třiceti randění vyžaduje daleko víc úsilí, než když je ti dvacet. Když celé dny funguješ jako matka a snažíš se všechno zvládnout, moc sil ti na večer nezbývá.“

Nejspíš tedy není divu, že nakonec Jess podlehne a rozhodne se aplikaci DNADuo vyzkoušet. Výsledky ji velmi překvapí. S jedním z mužů má totiž velmi vysokou shodu. To se v historii DNADuo ještě nestalo! Kdo je jejím vyvoleným? 

Celou recenzi čtěte na Literarnisvet.cz

Autorka recenze: Iva Nedošínská

 

Související produkty

Novinka

Rovnice lásky

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO