LukBook.cz: Dcery čarodějného vrchu

Britská spisovatelka Mary Sharratt se rozhodla prostřednictvím svého románu Dcery čarodějného vrchu přiblížit jednu temnou část historie lidstva – pronásledování a vraždění domnělých čarodějnic.

Jedná se o velice zajímavý příběh, který je navíc založen na skutečných událostech. Stejně jako třeba hrůzy za druhé světové války si dnešní generace lidí jen těžko dokáže představit, jak se podobné skutky mohly vůbec stát. Čarodějnické procesy se odehrávaly po několik století, rozhodně se tedy nejednalo o ojedinělý jev. V našich končinách můžete znát zejména ty na losinském panství. Neminuli ovšem ani Británii, jak se můžete dočíst právě v této knize.

Autorka se rozhodla zpracovat jeden z reálných příběhů románovou formou. Přestože se zakládá na skutečných událostech, některé drobnosti v něm byly lehce pozměněny. Hlavní roli sehrála jedna rodina žijící v britském kraji Pendle Forest. Její nejstarší členka Bess Southernsová pomáhá pomocí bylin zvířatům i lidem. Podobné věci ovšem nebyli v tehdejší době běžné, proto je její umění vykládáno jako určitá čarodějná moc.

 

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Lukáš Loužecký

Zdroj: lukbook.cz

Související produkty

Akce

Dcery čarodějného vrchu

Běžná cena: 358 Kč
Naše cena: 139 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO