K. Moravcová, Kniha za knihou: Dvojí život

Máte rádi tajemství? Z některých tajemství může vzrušením šimrat v břiše, z jiných může jít strach. Ovšem někteří lidé mají takové tajemství, které je může stát život… Přečtěte si Dvojí život z nakladatelství Jota a uvidíte, že vlastní noční můry někdy mohou vypadat – v porovnání s drsným tajemstvím druhého člověka – jako vzpomínka na lepší časy. 

Doktorka Claire Aldenová žije a pracuje v Londýně jako lékařka. Je ale něco, co o ní nikdo neví. Její tajemství je jiné, než lidé obvykle mívají. Claiřin otec je podezřelý z vraždy… Před téměř třiceti lety se v domě, kde Claire a její bratr žili, udála brutální vražda a napadení. Matka tehdy přísahala, že viděla oné osudné noci v domě svého manžela. Jejímu tvrzení ale nikdo nevěřil, protože otcovi vlivní přátelé dokázali velmi dobře zamést všechny stopy a přesvědčit veřejnost o tom, že je jejich vysoce postavený přítel nevinný. Od té doby ho však nikdo neviděl a případ se uzavřel… 

Kniha má kvalitní pevnou vazbu s přebalem. Rozměry ji řadím mezi útlejší a podle sebe soudím, že ji přečtete poměrně rychle. Flynn Berryová je autorka titulu Nora hledá vraha, který taktéž vyšel v Nakladatelství Jota a čtenáři si ho záhy velmi oblíbili. Pojďme se podívat, jak se mi líbila její nová kniha…

Příběh je vyprávěný ve dvou časových rovinách: v přítomnosti, kdy Clair jako dospělá žena řeší bratrovu závislost na opiátech, pracuje v nemocnici jako atestovaná  lékařka a hlavně se musí vypořádávat s děsy, které v ni zapustily kořeny po oné osudné noci, kdy byla zavražděna Emma – matčina blízká přítelkyně a její matka musela čelit brutálnímu útoku. V druhé časové rovině se dostáváme do minulosti, kdy nás Clair skrze matčiny staré, velice podrobně napsané deníky seznamuje s partnerskou historií rodičovského vztahu a se svým dětstvím.

Na začátku knihy Clair vyhledá detektiv Louisa Tiernanová a oznámí ji, že policie dostala informaci, že svědci zřejmě zahlédli jejího hledaného otce. Clair už několikrát obdobnou informaci dostala, takže jí detektiv novinou sice nepotěší, ale nijak výrazně nešokuje. Ovšem Clair stačí k duševní nepohodě i malý podnět – díky prožitému traumatu trpí úzkostnými stavy a návaly děsu. Pomalu v ní vykrystalizuje plán, jak vypátrat svého pohřešovaného otce – přes jeho dávné přátelé, kteří kdysi křivě svědčili v jeho prospěch.

 

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Káťa Moravcová
Zdroj: 
www.knihazaknihou.cz 

Související produkty

Dvojí život

Běžná cena: 298 Kč
Naše cena: 238 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO