J. Vavrečková, Pinkyvknihach: Exorcismus mé nejlepší kamarádky

Konec 80. let... Temné síly, o kterých nevíme, zda jsou skutečné, a proti nim stojící opravdové přátelství.

Abby a Gretchen jsou nejlepšími kamarádkami od Abbyiných desátých narozenin. Jejich přátelství je pevné jako skála a pokračovalo spoustu let až na střední školu.

Na střední škole se rozrostly o další dvě slečny, a vznikla silná čtyřka, která spolu drží v dobrém i zlém. Jednou se rozhodnou, že by byl báječný nápad vyzkoušet LSD a jak jinak, než všechny spolu, aby se mohly jedna o druhou navzájem postarat. 

Gretchen se však stane něco zvláštního. Celá nahá utekla někam do lesa a vyděšené dívky ji nemohly celou noc vůbec najít. Druhý den se však objeví, celá dezorientovaná bez sebemenší představy o tom, kde byla a co dělala.

Ze začátku to vypadá, jako něco, na co děvčata brzy zapomenou. Gretchen se však začne měnit, z veselé dívky a nejlepší kamarádky se stává zapáchající tělo bez duše, což znepokojuje hlavně Abby. Všichni nad Gretchen postupně lámou hůl a z oblíbené studentky se stává černá ovce. Abby se však nechce tak lehce vzdát a snaží se přijít na to, co se s její nejlepší kamarádkou vlastně děje..  

Exorcismus mé nejlepší kamarádky je knihou, která vyšla v létě u nakladatelství Jota. Byla jsem strašně zvědavá, co si pro nás Grady Hendrix vlastně připravil a o to více mě mrzelo, že jsem na čtení neměla vůbec čas. Knihu mám však již přečtenou a tak vám o ní ráda napíšu pár řádek. 

Obálka této knihy se opravdu povedla. Myslím si, že ať chceme nebo ne, knižní obálka je půl úspěchu. Když obálka zaujme, tak se logicky začneme zajímat o to, jaký příběh se uvnitř knihy vlastně ukrývá. Myslím si, že v tomto případě se to opravdu povedlo a kniha hned na první pohled vyvolá zájem o bližší prozkoumání.

Kniha je krásně vymazlená i uvnitř. Předsádky knihy jsou ve žluté barvě a simulují ročenku, tedy, vzkazy psané do ročenky Gretchen od spolužáků. Také začátek a konec vypadá, jako kdyby jej autor okopíroval z ročenky studentů z osmdesátých let. Nechybí ani dobové fotografie nebo reklamní texty.

 

 
Autor: Jana Vavrečková

Související produkty

Exorcismus mé nejlepší kamarádky

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO