Hana Láryšová: Mládí imrvére v hajzlu

„Google mi pokurvil život.“

Boží. Jakože maximálně. Slyšela jsem o tom. Četla jsem o tom. Viděla jsem lidi číst to. A nemůžu uvěřit, že mi trvalo neuvěřitelně dlouho po sérii Mládí v hajzlu sáhnout. Výborný příběh, humor, postavy a prostředí. Náramně jsem se u příběhu bavila. Klobouk dolů za překlad, protože chvílemi jsem koukala, chvílemi jsem umírala smíchy a hlavně mě ten jazyk absolutně bavil. Jen na mě bylo ze začátku přepostavováno, ale co taky čekat, když sáhnu napoprvé po něčem, co už mělo sedm předchozích dílů. Nicméně knížka je skvělá a já jsem důkaz, že klidně můžete začít osmým dílem jen proto, abyste na konci prahli po díle devátém a z dlouhé chvíle se tedy vrátili k prvnímu a přečetli to vše znovu.

Mládí imrvére v hajzlu mi ukázala několik věcí.
1) Nikdy, opravdu nikdy nenechávat nikoho samotného u sebe doma.
2) Prachy jsou mocná inspirace.
3) Geny jsou sfině…důležitý sfině.
4) Herci jedí samé dobroty… Malá rada – mějte předzásobenou ledničku. Já jsem se během četby pořádně zprasila, protože jsem zakusovala páté přes deváté.

Okolo 90. stránky mi bylo Nicka hrozně, hrozně líto. V určitých pasážích docela prekérka. Ale stejně jsem se musela smát…moc a moc smát. Škodolibě. Ach Nickie, Nickie, Nickie D.

„Tohle ovšem vysvětluje moji poruchu růstu. Tendle chlápek nemoh měřit víc jak nějakej metr sto šedesát vosum. Ještě zlověstnější ovšem bylo, že jeho vlasová linie už odpochodovala o pěknejch pár cenťáků do týla.“

Mladý Nick je pěkný prevít. Ale umí v tom chodit, to se musí nechat. Kal…tak ta je maximální. Až mi vstávaly vlasy hrůzou. Moc se tedy na dceřinu pubertu netěším…a to ještě ani neumí chodit. Říkejte si, co chcete, ale miluju Harveyho. Jeho luxusní bitky s Nickem ve mně vyvolávaly záchvaty smíchu a v mysli jsem měla obraz těch dvou krabů na trubce v Hledá se Nemo: „Hele“ „Hele, hele.“

Knihu doporučuji všem. Mladým, o kterých je. Starším, kteří ví, o čem je. Těm, co se rádi od srdce zasmějí i milovníkům dobrých příběhů a hlavně Nicka Twispa. 

Autor: Hana Láryšová
Celý článek na blogu Channach»
Celá recenze na Databázi knih»

Související produkty

Akce

Mládí imrvére v hajzlu

Běžná cena: 298 Kč
Naše cena: 119 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO