E. Trávníčková, Čbdb.cz: Přátelství je silnější než ďábel

Je výhra, když máte někoho, s kým se můžete podělit o své radosti i strasti, s kým prožíváte vaše úspěchy a kdo vás podrží v době, kdy se vám zrovna nevede. S kým můžete nezávazně klábosit o klucích a dělit se o povinnosti do školy. Je zkrátka dobré mít nejlepší kamarádku. Ale co když se vaše spřízněná duše začne měnit? Přestává dbát o svůj zevnějšek, přestává se zajímat o dění kolem sebe a hlavně se nezajímá o vás? Jak zvládnou tuhle ďábelskou zkoušku Abby a Gretchen?

Kniha Exorcismus mé nejlepší kamarádky je hlavně o přátelství. Tohle téma je v knize tak silně rozvedeno, že kniha, i když je také o satanismu a moci temných sil, nepůsobí nijak absurdně. Naopak je celý příběh uvěřitelný a hrozně opravdový. Byť se spíše jedná o knihu pro young adult čtenáře, bude bavit i starší.

Mladším čtenářům se bude líbit, že hlavní hrdinky jsou mladé holky, které zajímají hlavně kluci a večírky, mají trápení s láskou a rodiči, kteří je nechápu. Starší publikum by mohla oslovit doba, do které je příběh zasazen. Děj se odehrává na přelomu let 1988 a 1989. Hlavní hrdinky nemají mobil ani internet. Ve smluvený čas si natajno volají přes pevnou linku.

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Eva Trávníčková
Zdroj: www.cbdb.cz

Hodnocení: 9* z 10

 

Související produkty

Exorcismus mé nejlepší kamarádky

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO