Chensie, Svět mezi řádky: Mořská panna

Americká spisovatelka Christina Henry si dala za úkol představit vám pohádkové téma v reálném světle. Jak by lidé přijali mořskou pannu ve skutečnosti? Jaký by mohla mít vztah a přátelství, když se kolem ní odehrává chamtivost a chtíč? Příběh, který letos vyšel jako horká novinka u Nakladatelství Jota, nabízí nejen milostnou zápletku, ale také dramatický boj o své místo na světě.

Úvodní kapitola je ryze pohádkovým vypravováním o mořské panně v takové jemné a naivní verzi. Styl psaní v er-formě je v tomto případě opravdu velmi prostý, ale v dalších kapitolách už působí propracovaněji, i když stále v rámci oddechového románu pro ženy. 

Amelia, tak se jmenuje mořská panna, která podlehla volání svobody a proplavala širý oceán, než ji chytil člověk. Muž se srdcem na dlani a osamělostí v očích. Pustil ji a ona se za ním sama vydala. Jejich láska byla krásná, ale jelikož mořské panny stárnou pomaleji, zemřel v náruči moře a Amelia zůstala na souši sama. Její příběh se řádně začne odehrávat až ve chvíli, kdy ji vyhledá Levi, aby ji přesvědčil o výhodné nabídce, kterou si pro ni připravil šarlatán a majitel neobvyklého Muzea...

Co kdyby se z moře vynořila mořská panna a někdo ji vlastnil a předváděl jako rybičku v akvárku? Strhl by se neskutečný šrumec a přesně tímto reálným způsobem se vše odehrává i v příběhu. Ten je plný nejen emocí a nečekané lásky, ale také chtivosti, chamtivosti, přátelství i nebezpečí... Ne každý totiž na mořskou pannu reaguje kladně a ne každý ji chce využít pro své vlastní zisky. 

 

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Chensie Ips
Zdroj: 
www.svet-mezi-radky.cz

 

 

Související produkty

Akce

Mořská panna

Běžná cena: 328 Kč
Naše cena: 79 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO