A. Wunderlichová, Knihy.cz: Bolestivý, ale krásný příběh o touze někam patřit

Americký jih šedesátých let. Atmosféra je napjatá a těžko dýchatelná. Černoši nesmí chodit do stejných obchodů, restaurací, škol a kostelů jako spořádaní občané s bílou pletí. Za hranicemi takového nehostinného světa vyrůstá Kya. Místo idylického dětství však ze zchátralé chatrče uprostřed bažin nejdřív odejde máma, pak sourozenci a nakonec i otec. Zůstane jen ona.

S kým bude sdílet radost z nalezeného ptačího pera? Komu ukáže své akvarely nebo řekne o první lásce? A především kdo ji bude hájit před silně zaujatou společností v případu vraždy syna místní smetánky?

Debutový román Kde zpívají raci je knihou, u které jsem se bála i dýchat, abych nevyrušila vypravěčku z její samoty.

Svět, který Kyu zprvu zavrhnul a nechal napospas vlastnímu osudu, se obratem začal vkrádat zpět do jejího života. Barkley Cove, centrum veškerého dění, je směsicí maloměšťáků, leckdy hloupých a omezených ve svých názorech. Manželek s dokonalou trvalou a manželů hájících jejich čest. Proto část, ve které se vyšetřuje záhadná smrt jednoho z nich, skýtá příjemnou formu rozptýlení. Jeden soused udává druhého, druhý pomlouvá třetího a všichni to následně důkladně rozebírají v místním bistru, potravinách, autoservisu a tak dále. To milostná zápletka se umně zaplétá do detektivní a je o poznání vážnější, lyričtější i surovější. Kya, ač opuštěna všemi, zažívá lásku hodnou epických básní. A vlastně i tak končí…

Celou recenzi čtěte zde>>

Autor: Aneta Wunderlichová
Zdroj: https://blog.knihy.cz/

 

Související produkty

Kde zpívají raci

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO