Wim Hof a Lama Ješe Losal Rinpočhe na Meltingpotu

Multižánrový festival Colours of Ostrava letos opět doprovodí mezinárodní fórum Meltingpot. Na diskusních scénách se představí od 13. do 16. července více než 200 inspirativních řečníků z celého světa. Mezi hlavní hvězdy letošního ročníku patří „Ledový muž” Wim Hof a spisovatel a zakladatel buddhistického kláštera ve Skotsku Lama Ješe Losal Rinpočhe.

Wim Hof je držitelem 21 rekordů zapsaných v Guinessově knize rekordů a tvůrcem převratné metody, která učí ovládat mysl a tělo, a to způsoby, které popírají některé dosud zažité vědecké teorie, čímž posouvají hranice možného. Wim pracuje s chladem a dechem a je schopen vědomě ovlivnit svůj krevní tlak, tělesnou teplotu, cirkulaci krve. Jeho metodu používají tisíce lidí po celém světě.

 

Lama Ješe Losal Rinpočhe je zakladatelem a opatem Samjä-ling, kláštera a centra tibetského buddhismu školy Karma Kagjü v Eskdalemuiru ve Skotsku. Zároveň je ředitelem mezináboženského projektu Holy Island – Centra pro světový mír a zdraví, ekologicky navrženého rezidenčního místa pro duchovně zaměřené kurzy a konference.
Kompletní program najdete na https://www.meltingpotforum.com/cs

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO