Vlasta Čiháková Noshiro byla vyznamenána Řádem vycházejícího slunce se zlatými paprsky a rozetou

Významná česká historička umění, japanistka a galeristka Vlasta Čiháková Noshiro byla ve čtvrtek 30. listopadu velvyslancem Japonska Kaoru Shimazakim slavnostně vyznamenána Řádem vycházejícího slunce se zlatými paprsky a rozetou a stala se tak teprve šestou českou držitelkou tohoto významného ocenění.

Jak uvedlo japonské velvyslanectví, Vlastě Čihákové Noshiro patří ocenění za podporu kulturní výměny mezi Japonskem a Českou republikou a za prohloubení vzájemného porozumění mezi oběma zeměmi.

Řád vycházejícího slunce založil roku 1875 císař Meidži. Byl to první národní japonský řád. Udílí se za přínos na poli mezinárodních vztahů, propagaci japonské kultury, rozvoj blahobytu a ochrany přírody. K jeho českým držitelům patří mj. gymnastka Věra Čáslavská.

Vlasta Čiháková Noshiro vydala v Nakladatelství JOTA knihu Mitsuko, biografii jedné z prvních Japonek v Evropě, která na přelomu 19. a 20. století patřila k nejvýznamnějším osobnostem rakouské aristokracie a jejíž syn Richard byl zakladatelem mírového hnutí Pan-Evropa, předchůdce dnešní Evropské unie.


Ředitelka Nakladatelství JOTA Božena Štofková a Mgr. Vlasta Čiháková Noshiro, Ph.D., s řádem.

Související produkty

Ocenění

Mitsuko

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO