Rozhovor / iPrima.cz: Počítejte se svobodou, zapomeňte na plány, ...

Počítejte se svobodou, zapomeňte na plány, užívejte života, shodují se David s Marikou, kteří se rozhodli projet celý svět v růžové dodávce 

Busny na cestách je příběh dvou lidí, kteří si pořídili růžovou dodávku, která se stala nejen dopravním prostředkem, ale také jejich domovem. Obytný „busík“ je přivedl na nápad, jak nazvat svoji pouť. Cestují kolem světa do míst, kam by se člověk běžně ani nepodíval, fotí, točí a o své zážitky se rádi podělí. Co všechno už viděli, v čem je cestování skvělé a jaké mají další plány?

Marika a David jsou dlouholetí partneři. Před pěti lety David Marice ušil medvídka jako dárek k prvním společným Vánocům, kterého pojmenovali Hugo. A když vyrazili na společnou dovolenou do Thajska a Kambodži, medvídek u toho nesměl chybět. A stal se takovým talismanem jejich velkého nápadu, který přišel záhy. Proč sedět doma nebo v kanceláři, když lze cestovat a poznávat svět? V rozhovoru jsme vyzpovídali Mariku.

Jak vznikl projekt Busny na cestách?

Na pořádnou dovolenou jsme neměli peníze, a tak jsme se rozhodli vyjet na delší dobu, než jen na prázdniny a po cestě si vydělávat tvorbou seriálu pro stream. Koupili jsme si čtyřkolku, která vypadá jako autobus, a tak jsme si řekli, že bychom náš projekt mohli pojmenovat Busny. Je to trochu pobuřující, chytlavý, krátký a hlavně dobře zapamatovatelný název. A myslím, že i díky němu jsme získali příznivce, kteří nás sledují a fandí nám.

Jak jste se dostali k tomu točit video pro online televizi?

Nejprve jsme si to vyzkoušeli na výletě v Rumunsku. Natočili jsme krátký ukázkový díl, abychom v televizi ukázali, že umíme natočit a editovat video, a může v tom být i vtip. Stream se chytl a rovnou se nás zeptali, kdy vyrážíme. A tak jsme začali plánovat a shánět auto.

Jak probíhaly přípravy?

Od původní romantické představy, že budeme Afriku brázdit starým Land Roverem, jsme kvůli jeho ceně brzy upustili. I Land Cruiser je pro nás finančně úplné sci-fi. A tak jsme zvolili levnější variantu, VW Transporter (T3) Syncro. Koupili jsme ho v Trutnově a bylo jasné, že potřebuje pěkně z gruntu opravit. Volba busu ale nebyla žádný kompromis. Sice je to nejlevnější čtyřkolka, zato super kára, pracant i slušný byteček. Je tak jednoduchý, že ho opravíte i klíčem a kladivem. 

 

Celý rozhovor čtěte zde>>

Autor: Martina Richterová

Zdroj: Zpravodajství FTV Prima

Související produkty

Busny: Tam

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO