Nová výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE v Ostravě

Unikátní výstava TAJEMNÁ INDONÉSIE otevřela své brány v ostravském Velkém světě techniky 7. 6. 2017. Odhaluje taje ostrova Nová Guinea i celé Indonésie, Pacifiku a Šalomounových ostrovů. Je největší akcí svého druhu u nás. Projekt vznikl z cest slavných cestovatelů do zapomenuté části planety. Je určen návštěvníkům všech věkových kategorií.

V prostoru dočasných výstav máte jedinečnou možnost nahlédnout do ryzí přírody, obdivovat obrovské rituální totemy, štíty, iniciační masky, čelenky, dech beroucí fotografie a poprvé v historii našich výstav jsou součástí expozice i živá zvířata (od 20. 6. 2017). Dominantou je autentická stromová chýše kmene Korowai, který si na falus nasazuje zobáky zoborožce. Bonusem je horský kmen Dani s „vyuzenou mumií“.  

Výstava prezentuje materiály největších cestovatelských osobností Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Miloslava Stingla. Hlavně však rozsáhlou cestovatelskou práci Rudolfa Švaříčka, který se věnuje neznámým etnikům a dobrodružným cestám do nitra ostrova.

Vstupte do tajemné džungle v srdci Ostravy – ve Světě techniky v Dolních Vítkovicích.

Více informací >>

Související produkty

Ocenění

Tamtamy času

Běžná cena: 1 295 Kč
Naše cena: 1 036 Kč
Ocenění
Jiří Hanzelka & Miroslav Zikmund & Miloslav Stingl & Rudolf Švaříček

Tamtamy času

Běžná cena: 798 Kč
Naše cena: 638 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO