NdB: Kavkazský křídový kruh

Příběh Gruši, ženy, která dala přednost záchraně cizího dítěte před vlastním bezpečím. Příběh vyprávěný písněmi se po šedesáti letech vrací do divadla, v moderních kostýmech i hudbě.

Hra Kavkazský křídový kruh vypráví příběh Gruši, která se během palácového převratu v Gruzii ujala urozeného dítěte a pro jeho záchranu je ochotna vzdát se všeho – majetku, jména i lásky svého snoubence. Jako uprchlice putuje rozvrácenou zemí a hledá útočiště. Tato emočně náročná dějová linka má svou protiváhu v příběhu Azdaka, revolučního soudce, který svými přehmaty, omyly a furianstvím napomůže šťastnému konci. Legendární hra Bertolta Brechta (1898­­ – 1956) snoubí krutost s poezií, činohru s vyprávěním a zpěvem.

„Příběh je mozaikou seskládanou z komických výstupů, písní a scénických obrazů, v metaforách Brecht odhaluje sílu lásky i nenávisti. Uprostřed zkoušení ale vyznění hry změnil konflikt na Ukrajině: válka už není vzdálená, ale týká se nás, odstup od situací vojáků i uprchlíků je najednou mnohem menší,“ říká ke své inscenaci režisérka Aminata Keita. Ta inscenuje hru v prosté scénografii s několika výraznými efekty.

 

Hrajeme 22. května 2022 od 19 hodin v Mahenově divadle

VSTUPENKY: https://www.ndbrno.cz/program/kavkazsky-kridovy-kruh-3/

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO