Kniha Miroslava Bárty Sedm zákonů je Český bestseller!

Slavnostní vyhlášení už 23. ročníku knižních cen Český bestseller proběhlo v sobotu 11. března v ostravském Trojhalí Karolina. Kategorii Odborná a populárně naučná literatura pro dospělé ovládl egyptolog Miroslav Bárta s knihou Sedm zákonů.

Kniha Sedm zákonů otevírá možnost podívat se na dnešní svět jako součást dlouhé časové řady dějin, procesů i dílčích událostí, jejichž charakteristiky prozrazují, že existuje sedm univerzálních zákonů, kterým podléhají všechny civilizace. I my. Že epocha, v níž žijeme, může být jedinečná a unikátní a zároveň jen dalším kamínkem do mozaiky příběhů člověka na tomto světě.

Miroslav Bárta je egyptolog a archeolog, dlouholetý ředitel Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Vede české výzkumy v Egyptě a Súdánu, těžiště jeho archeologické činnosti spočívá ve výzkumu lokality stavitelů pyramid v Abúsíru nedaleko Káhiry. Kromě egyptologie se dlouhodobě zabývá multidisciplinárním studiem fenoménu kolapsů, vzestupy a pády komplexních civilizací. Je nositelem mnoha prestižních mezinárodních cen, včetně nejvyššího českého vědeckého ocenění Česká hlava.

Ke knize Sedm zákonů poznamenal: „Tato knížka je zejména o tom, jak dnešní svět lépe chápat v souvislostech a co na základě vědy může udělat každý z nás pro to, aby byl náš svět lepší.“

Více na http://www.ceskybestseller.cz/

 

Související produkty

Sedm zákonů

Běžná cena: 448 Kč
Naše cena: 358 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO