Film Síla psa má 12 nominací na Oscara

Filmová adaptace stejnojmenného románu Thomase Savage je jedním z hlavních favoritů 94. ročníku Cen americké filmové akademie Oscar. Westernové drama režisérky Jane Campinové bylo nominováno v celkem 12 kategoriích, včetně hlavní kategorie za nejlepší film.

Kniha Síla psa, která na podzim vyšla v novém vydání doplněném doslovem autorky Zkrocené hory Annie Proulx v Nakladatelství JOTA, patří ke kanonické literatuře amerického Západu. Komorní drama o dvou bratrech, jejichž napohled harmonický, ale vnitřně komplikovaný vztah naruší žena, se kterou se jeden z nich ožení, čtenáře od prvního naturalistického odstavce až po šokující zvrat na konci udržuje v napětí. Ve filmové adaptaci se hlavních rolí ujali Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst a Jesse Plemmons, kteří byli za svůj herecký výkon na Oscary také nominováni.

Film Síla psa, který měl na Netflixu premiéru teprve loni v prosinci, už získal četná další ocenění, včetně Stříbrného lva na festivalu v Benátkách, Zlaté glóby za nejlepší film i režii nebo cenu britské filmové a televizní akademie BAFTA za nejlepší film.

Jak uspěje Síla psa na Oscarech, se dozvíme už 27. března.

Související produkty

Síla psa

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO