Čtení ti sluší 2020

Tisková zpráva Svazu českých knihkupců a nakladatelů ze 17. dubna 2020.
V letošním ročníku akce Čtení ti sluší si v rámci nové společné iniciativy Svazu českých knihkupců a nakladatelů a Unie vydavatelů můžete připomenout v období od 23. dubna do 3. května 2020 hned dva významné mezinárodní svátky, a to 23. dubna Světový den knihy a autorských práv a 3. května Světový den svobody tisku.

Čtení ti sluší 2020 připomene čtenářům Světový den knihy 23. dubna streamovaným pořadem a od 27. dubna nabídne v otevřených prodejnách uplatnění dárkových kuponů. Poukaz v hodnotě 50 Kč, který lze využít pro nákup knih, bude v platnosti do 3. května 2020. Druhá vlna akce Čtení ti sluší proběhne v souvislosti s plánovaným otevřením už všech knihkupeckých prodejen od 8. června 2020.

Záměrem kampaně Čtení ti sluší s podtitulem Čteme s důvěrou bylo především podpořit českou knižní a mediální kulturu a informovat veřejnost o tom, co obnáší práce knižních nakladatelů a vydavatelů novin a časopisů. Noviny a časopisy, stejně jako knihy, nám pomáhají nahlížet na svět, ve kterém žijeme, z různých perspektiv. Realita nás ale letos trochu překvapila. Hlavním tématem letošního ročníku se tak stala zcela nečekaně podpora těžce zkoušeného knižního oboru.

Ambasadorem kampaně se stal herec Jan Potměšil. Autorkou vizuálu kampaně je ilustrátorka Eliška Podzimková.

Bližší informace k akci a dárkové kupony ke stažení najdete zde>>

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO