Balet NdB v březnu 2018 - 4 Elements

Nakladatelství JOTA spolu s Národním divadlem Brno si Vás dovolují pozvat na premiéru baletu 4 Elements.

Světové choreografie v Mahenově divadle! 

Čtyři strhující choreografie o ženách i mužích, o řádu i živelnosti!


Po historicky prvním uvedení děl George Balanchina a Jiřího Kyliána přinášíme na naši scénu další výjimečnou světovou choreografickou osobnost – Nacha Duata. Jeho dílo Gnawa je strhující podívanou podbarvenou hudebním projevem typickým pro severoafrickou oblast a přilehlé Středozemí. Gnawa je tanečně i hudebně plná podmanivé zemité síly, jejíž dravý proud je směsí smyslné elegance, organického rytmu Středozemí a dynamické choreografi e Nacha Duata.

V tomto večeru vám také představíme dvě výjimečné choreografie fenomenálního Jiřího Kyliána, Falling Angels a Sarabande. V mistrovských kompozicích jednotlivých titulů dostane prostor pro realizaci mužský i ženský element. Falling Angels zobrazuje ženy, tanečnice, jejich touhu po dokonalosti a nezávislosti v obtížné choreografii, ze které se nelze vymanit, vzlétnout. Kde je hranice mezi sounáležitostí a závislostí? Naproti tomu Sarabande je čistě mužskou záležitostí. Choreograf v jistém ohledu šovinisticky nahlíží na mužskou agresivitu, zranitelnou citlivost i zdvořilost, zkoumá jejich sexualitu, pocity důležitosti i zbytečnosti a… hlouposti.
V tomto večeru uvedeme také původní dílo Lukáše Timuláka Hidden Order, ve kterém se tvůrce zaobírá strukturou naše ho bytí, životem ve světě viditelných a neviditelných vzorců.

Premiéra: 9. a 10. března 2018 v 19.00 h., Mahenovo divadlo Brno

Více informací>>

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO