JOTA má narozeniny! Jsme tu s vámi již 31 let

Naši milí čtenáři, 

Nakladatelství JOTA slaví 19. září 2021 již 31. narozeniny. Za tu dobu se z ní stala sebevědomá mladá dáma, která miluje červenou barvu, ví co chce a hrdě si kráčí svojí knižní cestou.

Jaká byla její cesta od prvního krůčku? 

Vše začalo v osmdesátých letech minulého století láskou ke knihám, jak jinak. Marcel Nekvinda, toho času student VUT oboru ekonomika a řízení, společně s pár dalšími přáteli po nocích přepisoval na psacích strojích díla v té době zakázaných autorů. Na prastarých strojích se jim dařilo „proklepnout“ i deset kopií. Další kamarádi se postarali o knižní vazbu a knihy byly na světě. Potají začaly kolovat mezi čtenáři. Na jaře 1989 byl Marcel Nekvinda jako čerstvý absolvent odveden na vojnu a sametovou revoluci prožil v lidové armádě. Po návratu do civilního života neváhal a pokračoval v započatém díle.

Tentokrát již svobodně a beze strachu

První knihou vydanou oficiálně, pod hlavičkou Nakladatelství JOTA, byla kniha geniálního spisovatele a básníka Jakuba Demla Domů. Vyšla tehdy v neuvěřitelném nákladu 8 000 výtisků. Půjčeným osobním autem byla rozvezena mezi pražské knihkupce a stánkaře, kteří byli hladoví po dříve zakázaných kvalitních autorech.

Marcel Nekvinda žil (s) knihami podstatně dřív, než se JOTA mohla probudit ke svobodnému životu.
A 19. září 1990 se tak skutečně stalo. 

Jsme si vědomi, že tuhle parádní knižní jízdu si všichni můžeme užívat zejména díky Vám a Vaší zálibě v našich knihách.

Děkujeme, že žijete (s) knihami.

Vaše JOTA ♥

Jota ve společnosti

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO