• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Přiznání taxikářů

ukázka

E-KNIHA
ke stažení
179 Kč

Jízda taxíkem městem i lidskými osudy.

Babičky o berlích, ale i lehké holky po šichtě. Studenti spěchající na vlak k mamince i opilci na cestě z baru do baru. Lidé obyčejní, excentričtí, zamlklí i hovorní. To je celé široké spektrum osudů, se kterými se na svých cestách Prahou setkal Jiří N. Taxikář. Člověk, který pozoruje a naslouchá a z nekonečného přadena osudů splétá krátké příběhy.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak vás vidí řidič taxíku, ze kterého právě vystupujete? A co se odehrává v hlavě jemu? Kolik lidí ten den už vezl a co mu všechno o sobě řekli? Začtěte se do stránek knihy, kterou jeden takový neobyčejně obyčejný taxikář napsal. Pro vás. O vás. Pro sebe. I o sobě. Možná budete překvapeni, ale rozhodně se zasmějete. Na to vemte jed!

Knihu doprovází ilustrace Aleše Leznara.

Kniha byla nominována na Cenu za nejlepší dokumentární knihu 2021 na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

EAN: 9788075656827

Datum vydání: 26.2.2020

Recenze

Komentáře z FB stránky Přiznání taxikářů:

„Bezvadný... krásně a upřímně popsané kouzlo okamžiku…“

„Hezké, moc hezké. O to víc, že to píše chlap, je z toho cítit opravdovost, autentičnost... tohle je ŽIVOT.“

„Krásně napsaný a ještě máme stejnou vlastnost – taky si schovávám hezký okamžiky na horší časy.“

„Já bych si s váma dala hodinu jízdy kamkoliv... jako Terapeut-kamoš, člověk mluvící i mlčící musíte bejt úžasnej zážitek. Budete asi prudce návykovej. Díky za takový lidi jako vy.“

„Není malých rit!“