• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Bestseller
Audiokniha

Líný rodič

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
AUDIOKNIHA
skladem
268 Kč
(Ušetříte 54 Kč)
214 Kč
ke stažení
149 Kč
329 Kč
(Ušetříte 66 Kč)
263 Kč

Lenošením a nečinností k lepšímu rodičovství!

Také máte pocit, že jste se stali otroky svých dětí? Z přehnaně zaníceného rodičovství však vede cesta ven. Existuje jednoduché řešení, které váš život učiní snazším a finančně méně náročným, život vašich dětí učiní radostnějším a navíc vám pomůže vychovat děti šťastné a soběstačné. Toto řešení autor knihy nazývá „líné rodičovství“ a jeho mantra zní jednoduše: „Nechte je být.“ Líný rodič je totiž dobrý rodič.

Taková filozofie pravděpodobně může jít modernímu, zaneprázdněnému rodiči proti srsti, protože je nám neustále předkládáno, abychom dělali více, a ne méně. Všichni rodiče bloumají, kudy chodí, sžíráni hlodavým pocitem, že to všechno dělají nějak špatně a že je potřeba víc pracovat. Nikoliv. Problém není v tom, že do rodičovství vkládáme příliš málo práce, nýbrž že jí vkládáme příliš mnoho. Tím, jak přehnaně zasahujeme do života svých dětí, jim bráníme, aby vyrostly a postaraly se samy o sebe. Stáhněte se. Nechte je žít. Vítejte ve škole líného rodičovství. Jde o zaručený úspěch pro obě strany - vy budete mít méně práce a dítě tím jen získá, vy i vaše děti se naučíte užívat každodenního života a také samostatnosti a nezávislosti.

A jak na to se dozvíte v humorné a láskyplné knize Toma Hodgkinsona, líného rodiče tří dětí, která se stane nepostradatelnou součástí vaší domácnosti.

Počet stran: 248

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788072176656

ISBN: 9788072176656

Datum vydání: 24.6.2009

EAN: 9788074620218

Datum vydání: 12.12.2011

Délka: 8 h 26 min

Formát: CD mp3

Čte: David Novotný

EAN: 8594169482330

Datum vydání: 26.4.2021

Původní název: The Idle Parent

Překladatel: Livie Bencková, Petr Cajthaml

Recenze

 

„Čím míň toho pro dítě uděláme, tím víc dokáže, přehnané rodičovství nás stresuje."
rozhovor s Tomem Hodgkinsonem v DVTV

Leností k lepšímu rodičovství
rozhovor s Tomem Hodgkinsonem v pořadu Studio ČT24

Líný rodič a další knižní novinky
redaktorka Vanda Senko představuje knihu Líný rodič v pořadu České televize Sama doma (čas 16:40)

Modelka Tereza Maxová prozradila, co četla před porodem v rozhovoru „A teď mne omluvte, jdu rodit“ (Magazín Mladé fronty Dnes, 25. srpna 2011):

„Máte jedenáctiletého syna, dvouletou dceru, teď přijde další dítě. To už bude doma rachot."
„Bude, ale já se na něj připravuju četbou knížky Líný rodič."

„O co v ní jde?"
„Je to jednoduchá filozofie, podle které není nutné, aby se všechno točilo jen kolem dětí. Nemá smysl, aby se jim pořád organizovala velká zábava, aby se kupovaly drahé dárky, abychom je vozili z kroužku do kroužku a zbytek času trávili v zábavních parcích. Proč? Moji rodiče nás vychovávali úplně jinak – museli jsme s bráchou zapadnout do jejich života. Takže já teď navazuju na starou tradici české výchovy a doufám, že takhle ty tři děti zvládnu."