• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Bestseller

Líný rodič

KNIHA
AUDIOKNIHA
skladem
268 Kč
(Ušetříte 54 Kč)
214 Kč
329 Kč
(Ušetříte 66 Kč)
263 Kč

Lenošením a nečinností k lepšímu rodičovství!

Také máte pocit, že jste se stali otroky svých dětí? Z přehnaně zaníceného rodičovství však vede cesta ven. Existuje jednoduché řešení, které váš život učiní snazším a finančně méně náročným, život vašich dětí učiní radostnějším a navíc vám pomůže vychovat děti šťastné a soběstačné. Toto řešení autor knihy nazývá „líné rodičovství“ a jeho mantra zní jednoduše: „Nechte je být.“ Líný rodič je totiž dobrý rodič.

Taková filozofie pravděpodobně může jít modernímu, zaneprázdněnému rodiči proti srsti, protože je nám neustále předkládáno, abychom dělali více, a ne méně. Všichni rodiče bloumají, kudy chodí, sžíráni hlodavým pocitem, že to všechno dělají nějak špatně a že je potřeba víc pracovat. Nikoliv. Problém není v tom, že do rodičovství vkládáme příliš málo práce, nýbrž že jí vkládáme příliš mnoho. Tím, jak přehnaně zasahujeme do života svých dětí, jim bráníme, aby vyrostly a postaraly se samy o sebe. Stáhněte se. Nechte je žít. Vítejte ve škole líného rodičovství. Jde o zaručený úspěch pro obě strany - vy budete mít méně práce a dítě tím jen získá, vy i vaše děti se naučíte užívat každodenního života a také samostatnosti a nezávislosti.

A jak na to se dozvíte v humorné a láskyplné knize Toma Hodgkinsona, líného rodiče tří dětí, která se stane nepostradatelnou součástí vaší domácnosti.

Počet stran: 248

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788072176656

ISBN: 9788072176656

Datum vydání: 24.6.2009

Délka: 8 h 26 min

Formát: CD mp3

Čte: David Novotný

EAN: 8594169482330

Datum vydání: 26.4.2021

Původní název: The Idle Parent

Překladatel: Livie Bencková, Petr Cajthaml

Recenze

Čím míň toho pro dítě uděláme, tím víc dokáže, přehnané rodičovství nás stresuje, říká Hodgkinson (DVTV, 6. 11. 2017)

Knihu představila redaktorka Vanda Senko Ohnisková v pořadu Sama doma (čas 16:40)

Tom Hodgkinson byl hostem pořadu Studio ČT24 (14. 10. 2011)

Modelka Tereza Maxová prozradila, co četla před porodem v rozhovoru „A teď mne omluvte, jdu rodit“ (Magazín Mladé fronty Dnes, 25. srpna 2011):

„Máte jedenáctiletého syna, dvouletou dceru, teď přijde další dítě. To už bude doma rachot."
„Bude, ale já se na něj připravuju četbou knížky Líný rodič."

„O co v ní jde?"
„Je to jednoduchá filozofie, podle které není nutné, aby se všechno točilo jen kolem dětí. Nemá smysl, aby se jim pořád organizovala velká zábava, aby se kupovaly drahé dárky, abychom je vozili z kroužku do kroužku a zbytek času trávili v zábavních parcích. Proč? Moji rodiče nás vychovávali úplně jinak – museli jsme s bráchou zapadnout do jejich života. Takže já teď navazuju na starou tradici české výchovy a doufám, že takhle ty tři děti zvládnu."

Mohlo by vás zajímat
Mohlo by vás zajímat