• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Dívka, která utekla z Osvětimi

KNIHA
skladem
378 Kč
(Ušetříte 76 Kč)
302 Kč

Osvětim nikdo neopouští živý… Román na motivy skutečného příběhu Maly Zimetbaumové, která jako první žena utekla z Osvětimi.

Mala, vězeňkyně 19880, začala chápat, co se děje, až v okamžiku, kdy vystoupila z dobytčáku přímo do spárů pekla. Jako tlumočnice SS využívala svoji pozici k tomu, aby zachránila tolik životů, kolik bylo v jejích silách, pašovala kousky chleba těm, co měli hlad.

Edward, politický vězeň 531, přišel do tábora mezi prvními. V pruhované uniformě a s oholenou hlavou vypadá stejně jako jakýkoli jiný vězeň. Je ale členem odbojové skupiny. A také má plán na útěk.

Jediným prohřeškem, kterého se oba dopustili, bylo to, že žili. Když se poprvé setkají, tmavé přítmí osvětimských bloků je náhle projasněno zábleskem naděje. Mala díky Edwardovi začne věřit v nemožné. Že mohou tento smrtonosný tábor opustit, i když jsou všude kolem nich ostnaté dráty, na nekonečných strážných věžích číhají automatické zbraně a kužely světel neúnavně bloudí po zemi. Slib je stvrzen – utečou spolu, nebo spolu zemřou. To, co následuje, je jedním z největších milostných příběhů v historii. Dechberoucí příběh o odvaze čelit tragédii a utrpení, o statečnosti postavit se strachu. I v temných chvílích může být láska světlem, které vám ukáže cestu. Miliony lidí prošly osvětimskou bránou, ale ona byla první ženou, která utekla.

Tento silný román je inspirovaný pravdivým životním příběhem Maly Zimetbaumové, jejíž hrdinství nebude nikdy zapomenuto a jejíž osud ovlivnil běh dějin… 

Počet stran: 352

Formát knihy: 130x200

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788075656209

ISBN: 978-80-7565-620-9

Datum vydání: 14.10.2021

Datum dotisku: 9.3.2022

Původní název: The Girl Who Escaped from Auschwitz

Překladatel: Petra Andělová

Recenze

„K téhle knize není co dodat!“
Bookworm86

„Slzy se nedaly zastavit.“
Goodreads

„Tato kniha se čte jedním dechem.“
RK Reads

„Srdcervoucí a inspirativní!“
@marla.reads