• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Dívka v pruhovaných šatech

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
398 Kč
(Ušetříte 80 Kč)
318 Kč
ke stažení
258 Kč

Odmítla se vzdát naděje. Odvážila se zamilovat.
Strhující román inspirovaný příběhem slovenské Židovky Heleny Citrónové a nacistického důstojníka Franze Wunsche.

Německo, rok 1947. Na stole doktora Hoffmana, amerického psychiatra, přistává podivný případ týkající se poválečné denacifikace. Před soud je předvolán bývalý osvětimský dozorce Franz Dahler. Ten si s sebou bere nečekaného svědka – Helenu, bývalou vězeňkyni, která je v současnosti i jeho manželkou.

Ve chvíli, kdy dozorcovo jméno poznává jiný muž, Andrej Novák, který byl také vězněn v Osvětimi a který se po válce stal „lovcem nacistů na plný úvazek“, žádá, aby byl Dahlerův případ důkladně prošetřen. Tvrdí totiž, že tento bývalý příslušník SS Helenu v táboře zneužíval a jinak se nechová ani teď, když ji přivádí s sebou do soudní místnosti. Tichá a poddajná Helena působí jako typická oběť násilí, a když začne u soudu vypovídat ve prospěch manžela, doktor Hoffman je z vývoje situace jen víc a víc zmatený. Čelí tomu nejméně pravděpodobnému příběhu o lásce, jaký kdy viděl, anebo se před ním obhajuje psychicky nemocná žena, která vnímá minulost zkresleně?

Psychologický román, který čtenáře přenese do pekla Osvětimi i do poválečného Německa a donutí ho hádat, která ze stran má vlastně pravdu.
Od autorky knih Dívka, která utekla z Osvětimi a Houslistka z Osvětimi.

Počet stran: 366

Formát knihy: 130x200

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076891746

ISBN: 978-80-7689-174-6

Datum vydání: 13.9.2023

EAN: 9788076891753

Datum vydání: 13.9.2023

Původní název: The Girl in the Striped Dress

Překladatel: Zuzana Miyahara Krátká

Recenze

Recenze: Dívka v pruhovaných šatech

Přeneste se společně s hrdiny tohoto intenzivního vyprávění do pekla Osvětimi i do poválečného Německa a poznejte nevšední pouto, které vzniklo v temném stínu smrti.

„Měla jsem slzy na krajíčku, a několikrát jsem musela dokonce knihu odložit, abych se uklidnila... Pro jistotu mějte po ruce spoustu kapesníků.“
Goodreads

„Jednou za čas se vám do cesty připlete kniha, která vám zlomí srdce. Dívka v pruhovaných šatech je jednou z nich.“
Goodreads