• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Cizorodá vášeň

KNIHA
skladem
238 Kč
(Ušetříte 48 Kč)
190 Kč

Písmo jako umělecké dílo. Nechte se skrze písmo unést do světa snů a fantazie.

Kniha vás zavede do světa kaligrafie – magického umění mezi písmem a obrazem, vědomím a snem. Vypráví o zapomenutých rukopisech, tajemných znacích a také o pocitech a emocích, které umělecké písmo vždy provázejí. Slova v dnešním světě ztrácejí váhu; až příliš snadné je vymazat je na monitoru počítače. Ale kaligraf si váží slova, protože se každému slovu dlouze věnuje, a co jednou napíše tuší na papír, nejde nijak změnit.

Cizorodá vášeň je sbírka pěti poetických příběhů, které čtenáře zavedou do světa snové fantazie. Každý příběh nabízí mnoho symbolů a více vrstev významů a teprve čtenář sám jim dává konkrétní, jedinečnou formu. Celou pětici spojuje společné téma – písmo v různých podobách, zachycené a prožité úplně jinak, než jsme zvyklí písmo vnímat. Nejen lineárně a jednoznačně, ale jako umělecké dílo, které oslovuje více smyslů, a dělá tak náš prožitek hlubším a bohatším.  

Kniha je výjimečná nejen svým obsahem, ale i technickým zpracováním. Je částečně ručně zpracovaná, klížena pšeničným škrobem a použitý papír je vyroben firmou Fedrigoni, jejíž počátky spadají do začátku 18. století.

Součástí jsou také originální rozkládací kaligrafie Monicy Dengo. 

Počet stran: 74

Formát knihy: 130x210

Vazba: ruční švýcarská

EAN: 9788075650894

ISBN: 978-80-7565-089-4

Datum vydání: 3.10.2016