Cizorodá vášeň

Běžná cena: 238 Kč (ušetříte 48 Kč)
Naše cena: 190 Kč
ks
skladem
Počet stran: 74 EAN: 9788075650894
Datum vydání: 3. 10. 2016 ISBN: 978-80-7565-089-4
Formát knihy: 130x210 Vazba: Ruční švýcarská

Písmo jako umělecké dílo.
Nechte se skrze písmo unést do světa snů a fantazie.

Kniha vás zavede do světa kaligrafie – magického umění mezi písmem a obrazem, vědomím a snem. Vypráví o zapomenutých rukopisech, tajemných znacích a také o pocitech a emocích, které umělecké písmo vždy provázejí. Slova v dnešním světě ztrácejí váhu; až příliš snadné je vymazat je na monitoru počítače. Ale kaligraf si váží slova, protože se každému slovu dlouze věnuje, a co jednou napíše tuší na papír, nejde nijak změnit.

Cizorodá vášeň je sbírka pěti poetických příběhů, které čtenáře zavedou do světa snové fantazie. Každý příběh nabízí mnoho symbolů a více vrstev významů a teprve čtenář sám jim dává konkrétní, jedinečnou formu. Celou pětici spojuje společné téma – písmo v různých podobách, zachycené a prožité úplně jinak, než jsme zvyklí písmo vnímat. Nejen lineárně a jednoznačně, ale jako umělecké dílo, které oslovuje více smyslů, a dělá tak náš prožitek hlubším a bohatším.  


Kniha je výjimečná nejen svým obsahem, ale i technickým zpracováním. Je částečně ručně zpracovaná, klížena pšeničným škrobem a použitý papír je vyroben firmou Fedrigoni, jejíž počátky spadají do začátku 18. století.

Součástí jsou také originální rozkládací kaligrafie Monicy Dengo.

Zobrazit celou anotaci

Dále doporučujeme

An Alien Ardour

This book will take you into the world of calligraphy – the magical art form that spans writing and drawing, consciousness and dreams, it brings lore of long-lost manuscripts, mystical signs, and of...

Běžná cena: 238 Kč
Naše cena: 190 Kč
Koupit
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO