Recenze: Ruská panenka

Kdysi kdysi, v časech, kdy ještě nikoho nenapadlo obstavovat majetek bohatým Rusům v zahraniční, byli ruští pracháči v Británii extravagantní vidinou.

Snovou říší, do které se povedlo proniknout malé nenápadné Ruth. Ta zachránila život jedné velmi prachaté Rusce Eleně Šlikovové. Díky tomu u ní získala lukrativní místo osobní asistentky, s bytem přímo v domě na exkluzivní adrese. Trošku to zavání námětem jak z filmu Ďábel nosí Pradu – vyjukaná elévka ve světě přísné elegantní šéfky. Všude okolo reklama na luxus. Až na to, že Ruth není žádné nevinné kuřátko. Pochází z nějaké díry na severu a na jejím slovníku je rozhodně co zlepšovat. A šik Elena není šéfkou magazínu, ale tahá za nitky v britské politice a evidentně jede v nějaké šedé zóně. Ale Ruth je ráda, že vypadla z té spirály chudoby, a všechny pochybnosti a varování ignoruje. Dokud ji tajná služba nedonutí spolupracovat proti Eleně…

Tohle byla hodně zvláštní pohádka o Popelce. Popelce z děcáku, co si nenechá nic líbit, s princem v podobě šéfa ochranky, kolem dokola nejvyšší smetánka a vysoké peníze – a taky vysoké riziko. Popelka organizuje večírky, shání luxusní dárky pro VIP a užívá si. A pak se pohádka změní v špionážní román jak od Le Carrého. Nebo možná gangsterku od Martiny Cole? Kolem rodiny Šlikovových začínají umírat lidi, hromady peněz ale dokáží zařídit, že jde jen o „nehody“. Není už konečně čas zvednout kotvy, Ruth?

Celou recenzi čtěte na Centrum-detektivky.cz

Autorka recenze: Michaela Turková

 

Související produkty

Novinka

Ruská panenka

Běžná cena: 398 Kč
Naše cena: 318 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO