Recenze: Moudrost malého prince na každý den

Příběh letce a neobyčejného chlapce z daleké planety, kteří se setkali v poušti, inspiruje miliony čtenářů. Nechte si poradit a chovejte se jako malý princ. 

Když letec a spisovatel Antoine de Saint-Exupéry psal příběh Malého prince, jistě netušil, že jeho kniha bude i po desítkách let rozněcovat divoké debaty a podněcovat spoustu spisovatelů k napsání podobného příběhu. V podstatě existují pouze dvě možnosti, Malého prince zbožňujete a četli jste ho několikrát, přičemž při každém čtení jste v něm našli něco nového. Nebo jste ho zkusili jen jednou a nic vám neřekl.
...

Jedním z nich je také Stéphane Garnier. Francouzský básník, portrétista, sloupkař, zvukař, textař (ale i kavárník, truhlář či provozovatel penzionu) už čtenáře uhranul svými knihami o životní filozofii koček, jež vznikly na základě autorovy fascinace těmito tvory. Podobně fascinován jen ale také hlubokými myšlenkami v Malém princi, což dalo vzniknout půvabné publikaci Chovejte se jako malý princ. Knížka, která není o moc větší než původní příběh, vyšla letos v nakladatelství Jota.
...

Nevelká kniha Chovejte se jako malý princ se může stát skvělým dárkem pro milovníky Exupéryho příběhu (i když si možná zaděláváte na obšírnou debatu pod vánočním stromkem). Stejně tak ale udělá radost těm, kteří se zamýšlejí nad filozofií, plněním vlastních snů a obecně duševní pohodou.

Celou recenzi čtěte zde>>

Autorka recenze: Helena Herynková

Související produkty

Chovejte se jako malý princ

Běžná cena: 348 Kč
Naše cena: 278 Kč
© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO