Novinky NdB: Grandiózní Peter Grimes po 75 letech v Brně

Skvěle vystavěné sociální drama, silná uchvacující hudba a působivá scéna. To vše je nejnovější inscenace Janáčkovy opery NdB Peter Grimes. Tento světový operní hit od Benjamina Brittena se vrací na brněnská jeviště po 75 letech od své československé premiéry, a to ve zpracování hvězdného týmu David Radok a Marko Ivanović.

Hlavním tématem opery je masová hysterie, která může mít nedozírné následky. Benjamin Britten přesvědčivě zachytil atmosféru tvrdého přímořského života, do hudby promítl své milované moře i vnitřní rozpoložení rybáře a vyděděnce Petera Grimese.

Kromě samotné hudby a nosného příběhu láká nová inscenace Opery NdB také na monumentální výstupy sboru a výjimečné obsazení. V roli Petera Griemese se poprvé v Brně představí vynikající švédský tenorista Joachim Bäckström, po jehož boku vystoupí Jana Šrejma Kačírková, trojnásobná držitelka Ceny Thálie.

Režisér David Radok a dirigent Marko Ivanović připravili další operní pecku, která stejně jako jejich inscenace v minulosti, aspiruje na ta nejvýznamnější ocenění, která jen opera může v České republice získat.

Vstupenky na 9., 13., 16., 26.10. a 2.12. do Janáčkova divadla pořídíte na www.ndbrno.cz/opera/peter-grimes/.

Ndb

Foto: Marek Olbrzymek

© 2023, Všechny práva vyhrazena, Nakladatelství Jota, s.r.o. Vytvořila digitální agentura FEO