• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Audiokniha

Z rebela mnichem

Lama Ješe Losal Rinpočhe a jeho opravdový příběh

ukázka

E-KNIHA
AUDIOKNIHA
ke stažení
239 Kč
ke stažení
348 Kč

Svoboda je volbou, pro kterou se může rozhodnout každý z nás.

Lama Ješe Losal vyrůstal v male vesničce předindustriálního Tibetu a až do svých patnácti let nevěděl, co je to auto nebo silnice. Spolu s ostatními dětmi se proháněl po polích a horách mezi jaky a tibetskými mastify. Lidé tehdy nepotřebovali hodiny a rytmus jejich života určovaly pastevecké cykly. Toto všechno náhle změnil příjezd čínských armádních vozidel v roce 1959. Na počátku tragického tibetského povstání uprchnul mladý Lama Ješe ze svého domovského kláštera a s hrstkou mnichů zamířil přes Himálaj do Indie. Při cestě po náhorní plošině se k nim přidali další uprchlíci, které čínská armáda vyhnala z domovů. Skupinu asi tří set lidí však ještě před přechodem hranice napadly čínské oddíly a do bezpečí se tak dostala pouze třináctičlenná skupinka Lamy Ješeho. Po anabázi mezi indickými uprchlickými tábory, kde přežil silný tyfus i tuberkulózu, strávil několik dalších let v USA. Zde zažil divoká šedesátá léta a nevázaný život woodstocké generace. Dnes, po sedmdesátce a z pozice opata ve skotském klášteře Samjä-ling, rekapituluje Lama Ješe Losal s optimismem a humorem svou neuvěřitelně pestrou životní pouť, plnou nečekaných rozhodnutí a osudových zvratů.

Kniha Z rebela mnichem, napsaná s erudicí i humorem, osvětluje, jak nám mohou i ty nejbezvýchodnější situace pomoci zprostředkovat životně důležité lekce a dojít trvalého míru a spokojenosti.

„Každá křižovatka, bez ohledu na to jak nečekaná, mě dovedla na toto místo, kde jsem schopen poskytnout útěchu a podporu každému, kdo hledá klid a mír."

EAN: 9788075654489

Datum vydání: 9.6.2021

Délka: 8 h 48 min

Formát: mp3 ke stažení

Čte: Michal Bumbálek

Datum vydání: 30.8.2021

Původní název: From a Mountain in Tibet

Překladatel: Jakub Futera

Recenze

„Brilantní a strhující. Tato kniha nám ukazuje, že svoboda je volbou, pro kterou se může rozhodnout každý z nás.“
Gelong Thubten, autor A Monk´s Guide to Happiness

„Fascinující příběh o neuvěřitelném životě, odvyprávěný s neochvějnou upřímností.“
Dr. John Sellars, autor Lessons in Stoicism