• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Všechno modré z nebe

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč
ke stažení
328 Kč

Všímat si drobností, radovat se z maličkostí a naplno si užívat každý den svého života.

Šestadvacetiletému Émilovi zbývají jen dva roky života a ví to. Lékaři nad ním vyřkli ortel předčasné Alzheimerovy nemoci a on si přeje jediné: uniknout před nemocnicí a lítostí své rodiny a přátel, vydat se na cestu a setrvat na ní až do posledního dechu. Přes inzerát hledá někoho, kdo by ho při tom doprovázel.

K jeho vlastnímu překvapení dostane odpověď a setkává se s tajemnou Joanne, mladou ženou, která nijak nespěchá s vysvětlením, před čím utíká ona sama. A tak začíná jejich putování, které čtenáře ohromí svou krásou. Každý kousek cesty, každé setkání s novým člověkem je příležitostí k objevování sebe sama. Nejrůznější emoce pronikají skořápkou Émilových bolestí a jemu (a nejen jemu) nezbývá, než hledat novou vnitřní rovnováhu i způsob, jak čelit nevyhnutelnému.

Mélissa Da Costa píše něžně a laskavě, živě a návykově: jakmile si získá čtenářovu pozornost, už ji nepustí. Přesné dialogy, zajímavé a dobře vykreslené postavy ‒ to jsou její silné stránky, stejně jako nečekaná a emotivní rozuzlení. Všechno modré z nebe je její první román, který vydala ve dvaceti osmi letech a v roce 2020 za něj získala cenu Alaina Fourniera pro začínající spisovatele a cenu čtenářů Grand Prix du Livre de Poche 2020.

Počet stran: 647

Formát knihy: 130x200

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788075654953

ISBN: 978-80-7565-495-3

Datum vydání: 8.8.2022

EAN: 9788076890657

Datum vydání: 8.8.2022

Původní název: Tout le bleu du ciel

Překladatel: Kateřina Štáblová

Recenze

„Velmi příjemné čtení!“
stephanoche, senscritique.com

„Je to román naplněný lidskostí. Žádné slzavé údolí, ale opravdová chuť přijmout druhé takové, jací jsou. A přináší ohromnou životní sílu.“
Angélique Le Moine, senscritique.com

„Možná je ten příběh utopický a trochu i naivní, ale stejně mu budete chtít uvěřit a navštívit popisovaná místa.“
Julie Vasa, lapostrophee.com