• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Bestseller

RETRO ČS

Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu

KNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč

První, jedinečná a komplexní obrazová publikace o československém retrosvětě od autora úspěšného televizního cyklu Retro.

Retro ČS čtenáře vrátí do let socialistického konzumu – k věcem každodenní spotřeby, které provázely (anebo v nedostatkové socialistické ekonomice naopak neprovázely) průměrného obyvatele Československa. Pestrý obrazový doprovod umožní každému připomenout si éru čtyř dekád před rokem 1989.

Autor s pomocí vlastních zkušeností a na základě dobové reklamy alespoň částečně rekonstruuje regály socialistických samoobsluh. Využívá bohatství osobního archivu, který patří určitě k nejrozsáhlejším u nás. Nebojte se do něj nahlédnout a svět, v němž bylo leccos jinak, si připomeňte, anebo třeba vůbec pro sebe objevte.

Ten svět, kde železná opona jednak znamenala občanské nevolnictví, zároveň ale i bezpečí rezervace pro původní domácí výrobu a specifické značky. Ty, které jsme v porevoluční euforii stejně vášnivě odvrhli, jako se k nim po nasycení těmi globálními nadšeně vracíme. Nechejte se unést snímky toho, co jste měli rádi, ať už v ústech, nebo v dětském pokoji, kde ani jedna z hraček nepocházela z Číny.

Připomeňte si dobovou reklamu, socialistickou estetiku, probuďte spolu s autorem své vzpomínky a podnikněte výlet do dějin některých oborů ekonomiky čtyř desetiletí po únoru 1948…

Vydejte se proti proudu času do světa, který byl lecjaký, jen ne černobílý.

Kniha Retro ČS získala ocenění Český bestseller roku 2013 v kategorii Odborná a populárně naučná literatura pro dospělé, čestné uznání E. E. Kische 2014 a 3. místo v kategorii Nejkrásnější kniha festivalu GO Kamera.

Patronkou knihy je moderátorka Martina Hynková Vrbová.

Počet stran: 246

Formát knihy: 230x250

Vazba: pevná

EAN: 9788074624223

ISBN: 978-80-7462-422-3

Datum vydání: 31.10.2013

Mohlo by vás zajímat
Mohlo by vás zajímat