• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Audiokniha

Nikdy se nevzdávej!

9 lekcí pro naplněný život

ukázka

E-KNIHA
AUDIOKNIHA
ke stažení
189 Kč
ke stažení
288 Kč

Inspirativní životní příběh stoletého Bena Ferencze, vyšetřovatele nacistických válečných zločinů, známého jako „žalobce zla“.

Narodil se krátce po skončení první světové války v Transylvánii, v jednom z nejchudších koutů tehdejší Evropy na hranicích Rumunska a Maďarska. Ještě mu nebyl ani rok, když s ním rodiče opustili rodný dům a odešli do Ameriky. Do školy jej vzali až v osmi letech, předtím vyrůstal jako dítě manhattanských ulic, jeho rodiče se navíc v New Yorku rozvedli. Benjamin Ferencz zkrátka měl jen mizivé předpoklady k tomu, aby někdy získal jakékoliv vyšší vzdělání.

A přesto – shodou příznivých okolností se stalo, že Benjamina přijali na střední školu a díky dobrým studijním výsledkům později i na vysokou. Jeho píle mu následně umožnila dokonce absolvovat právnická studia na Harvardu. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby se jako voják americké armády dostal na sklonku druhé světové války k vyšetřování německých válečných zločinů.

Když se s osobností Bena Ferencze seznámila před nedávnem reportérka listu Guardian Nadia Khomamiová, rozhodla se s ním udělat interview. Z původního nápadu nakonec vzešla celá kniha rozhovorů. V nich Ferencz nejen mapuje celý svůj – více než stoletý – život, ale přináší také celou řadu inspirativních rad pro každého, kdo přemýšlí nad tím, jak naložit s vlastním životem.

EAN: 9788075658357

Datum vydání: 26.5.2021

Délka: 3 h 3 min

Formát: mp3 ke stažení

Čte: Michaela Rykrová, Pavel Kašpar

Datum vydání: 29.9.2022

Původní název: Parting Words: 9 Lessons For a Remarkable Life

Překladatel: Ina Leckie