• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Mezi dvěma světy

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
398 Kč
(Ušetříte 80 Kč)
318 Kč
ke stažení
258 Kč

Paměti přerušeného života
Pronikavý, hluboce dojemný osobní příběh o nemoci a uzdravení, který sleduje cestu jedné mladé ženy od diagnózy k ústupu nemoci a nakonec i k uzdravení a sebeobjevování
.

V létě po promoci na vysoké škole se Suleika Jaouadová chystala, jak se říká v promočních projevech, vstoupit „do skutečného světa“. Zamilovala se a přestěhovala do Paříže, aby tam následovala svůj sen stát se válečnou zpravodajkou. Skutečný svět, který našla, ji však přivedl do úplně jiné války.

Začalo to svrběním – nejdříve na chodidle, potom na nohách, jako tisíc neviditelných komářích štípnutí. Poté přišlo vyčerpání, šestihodinový spánek však dívčinu únavu jen prohloubil. Následovala návštěva lékaře a pár týdnů před třiadvacátými narozeninami diagnóza: leukémie s pouze pětatřicetiprocentní šancí na přežití. Z života, který si vysnila, zbyla jen hromádka popela. Když Suleika letěla domů do New Yorku, přišla o práci, o byt a o nezávislost. Větší část následujících čtyř let strávila na nemocniční posteli, bojovala o život a popisovala celou ságu ve sloupku pro New York Times.

Když Suleika konečně odešla z oddělení onkologie – po nekonečných cyklech chemoterapie, klinických testů a transplantaci kostní dřeně –, byla podle lékařů zdravá. Brzy však měla zjistit, že uzdravování neskončí ve chvíli vyléčení; tam naopak začíná. Strávila 1 500 dní v zoufalém boji za jeden cíl – přežít. A teď, když se jí to podařilo, si uvědomila, že nemá tušení, jak žít. Jak má znovu vstoupit do světa a začít zase žít? Jak získat zpátky to, o co přišla? Suleika Jaouadová se se svým novým nejlepším přítelem Oscarem, křížencem teriéra, vydala na stodenní, 15 tisíc mil dlouhou cestu po své zemi.

Rozhodla se setkat s některými z lidí, kteří jí psali v průběhu jejích let v nemocnici: s dospívající dívkou z Floridy, jež se také uzdravuje z rakoviny, učitelkou z Kalifornie truchlící po smrti svého syna, s vězněm v cele smrti v Texasu, který tráví své roky zavřený v jedné místnosti. Na této cestě Suleika zjišťuje, že hranice mezi nemocnými a zdravými je neostrá, že velká většina z nás cestuje mezi těmito dvěma světy tam a zpátky celý život.

Mezi dvěma světy je hluboké svědectví a kruté, něžné a inspirativní zjišťování, co znamená začínat znovu. 

Boj Suleiky Jaouadové s nemocí zachycuje i netfixovský dokument o jejím manželovi, známém hudebníkovi Jonu Batistovi Americká symfonie (2023).

Počet stran: 328

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788075653376

ISBN: 978-80-7565-337-6

Datum vydání: 7.7.2022

EAN: 9788076890411

Datum vydání: 7.7.2022

Původní název: Between Two Kingdoms: A Memoir of a Life Interrupted

Překladatel: Radka Klimičková

Recenze

„Dílo dechberoucí kreativity a za srdce beroucí lidskosti.“
​Elizabeth Gilbertová, spisovatelka

„Ponořila jsem se do celé té jízdy a následovala bych Jaouadovou kamkoli… Její psaní vrací měsíc na oblohu, osvětluje způsob, jak se učíme snášet neznámé.“
The New York Times Book Review

„Krásně napsané, dojemné. Kniha, která čtenáře změní. Autorčino porozumění sobě samé, propojenosti, nejistotě a času promlouvají k nám všem.“
The Washington Post