• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Kleptokracie

Jak špinavé peníze ovládají svět

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč
ke stažení
328 Kč

Šokující, pečlivě zpracované dílo literatury faktu, v němž oceňovaný investigativní novinář Tom Burgis odhaluje, jak globální kleptokracie korumpuje svět kolem nás.

Jsou všude – zloději a jejich lidé. Mistři v utajování. Nashromáždili více peněz než většina zemí. Co však kradou ve skuteč­nosti, je moc. Dosud jsme se o jejich exis­tenci dozvídali pouze z toho, co nechávali za sebou – tělo v ohořelém audi, dělníci rozstřílení v kazašské poušti, zmanipu­lované volby v Zimbabwe, britský bankéř, který byl umlčen a zesměšněn, když se snažil odhalit pravdu o londýnské City.

Tom Burgis proplétá čtyři příběhy odha­lující děsivou globální síť korupce. Potí­žista z Basingstoke, který narazí na ta­jemství jedné švýcarské banky, miliardář z bývalého Sovětského svazu budující si soukromé impérium, poctivý kanadský právník se záhadným klientem a brook­lynský podvodník pod ochranou CIA.

Burgis předkládá obraz světa, z něhož jsme dosud znali jen střípky. Sleduje stopy špi­navých peněz, které zaplavují celosvětovou ekonomiku, pomáhají diktátorům a zamo­řují demokracii. Ale cesty vedoucí z Kremlu do Pekingu, z Harare do Rijádu a z Paříže do Bílého domu ukazují něco mnohem hro­zivějšího – zloději se spojují. A lidské ztrá­ty budou ohromné.

Kniha roku podle týdeníku Economist
Pozoruhodná kniha roku podle deníku Washington Post

Počet stran: 456

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076891890

ISBN: 978-80-7689-189-0

Datum vydání: 28.6.2023

EAN: 9788076891906

Datum vydání: 28.6.2023

Původní název: Kleptopia: How Dirty Money is Conquering the World

Překladatel: Helena Hartlová

Recenze

„Mistrný popis mechanismu peněz a násilí, které stojí za nejmocnějšími diktaturami světa.“
The Washington Post

„Významnými hráči na stránkách Burgisovy knihy jsou nejen oligarchové Putinova Ruska, ale stejně tak kazašský vládce Nazarbajev, zimbabwský diktátor Robert Mugabe, Joseph Kabila z Konžské demokratické republiky, britští bankéři, z nichž se stali regulátoři trhu, trojice středoasijských miliardářů a celá třicítka dalších postav. V novém světě ‚alternativních faktů‘ už korupce není známkou selhávajícího státu, ale státu, který úspěšně plní svůj nový účel.“
The Guardian

„Ačkoli jde o pečlivě zpracovanou investigativní novinařinu, je napsána stylem svižného thrilleru. Kniha poutavě odhaluje temný svět, v němž se moc mění v peníze a peníze v moc.“
The Times