• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Hlubiny a posedlosti

Strhující příběh prvního českého akvanauta, vynálezce a konstruktéra ponorek Pavla Grosse

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
498 Kč
(Ušetříte 100 Kč)
398 Kč
ke stažení
328 Kč

Strhující autobiografie průkopníka potápění a konstruktéra ponorek.

Autobiografické vyprávění začíná zážitky skupiny mladistvých romanticky založených kamarádů v dobách tvrdé totality padesátých až šedesátých let. Magický svět modrozelených hlubin zatopených kamenolomů je jejich společným náboženstvím a jejich primitivní začátky potápění rituálem. Tyto ničím nezatížené časy mladistvého poznávání světa se všemi jeho láskami, dobrodružnými a bláznivými prožitky pomalu přerůstají do vážnějších zájmů. Autor je již během svých studií posedlý myšlenkou, jak přizpůsobit člověka zase zpět tomu prostředí, ze kterého vzešel. Projektuje a staví podmořskou kabinu, ve které stráví osamocen na mořském dně dobrodružné tři dny a tři noci.

Události jsou přerušeny vpádem sovětských vojsk a pokračují autentickým vyprávěním o zážitcích autora ve světě posedlých vynálezců podmořských strojů, lovců korálů, oceánografů a námořních teroristů.

Pavel Gross alias Matto vypráví události tak, jak se skutečně staly. Příběhy, dialogy a legrácky v hospodě či u táborového ohně si není možné zcela přesně pamatovat, jsou nicméně zaznamenané ve stejném duchu a atmosféře, v jakých probíhaly – plné optimismu, bláznivých nápadů, ale i občasného zklamání a strachu.

Nové, aktualizované vydání knihy doplňují unikátní QR kódy odkazující na ukázky z celovečerního dokumentu Akvanaut Pavel Gross, natočeného filmovou společností Srdcaři.cz.

Počet stran: 368

Formát knihy: 160x230

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076891944

ISBN: 978-80-7689-194-4

Datum vydání: 26.4.2023

EAN: 9788076891951

Datum vydání: 26.4.2023

Recenze

„Jeho životní příběh není jen výčtem úspěchů, ale taky bolestí a smutků. Pavel Gross je živoucím důkazem, jak je důležité vstát a jít dál, když vás život občas srazí na kolena. A stejně k tomu jedním dechem dodává: Až se znova narodím, chci to celé znova!“
Miroslav Náplava, režisér filmu a editor knihy