• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Novinka

Dítě prachu

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
448 Kč
(Ušetříte 90 Kč)
358 Kč
ke stažení
318 Kč

Autorka mezinárodně úspěšné knihy Hory zpívají přichází s dalším románem o rodinných tajemstvích, potlačovaných traumatech i nekonečné síle odpuštění, který začíná během války ve Vietnamu a pokračuje i mnoho let poté.

V roce 1969 se sestry Trang a Quynh rozhodnou odejít z rodné vesnice za prací do Saigonu, aby pomohly rodičům splatit dluhy. Zaměstnat se nechají v baru, kde mají flirtovat s americkými vojáky (a sem tam i něco víc) a přimět je co nejvíce utrácet. Netrvá to dlouho a stydlivá Trang se bezhlavě zamiluje do mladého a okouzlujícího pilota vrtulníku Dana. Krutá doba však jejich lásce nepřeje.

O několik desetiletí později se Dan vrací do Vietnamu se svou manželkou Lindou. Doufá, že si tak zahojí staré rány a vyřeší i svá tajemství z minulosti. Ve stejné době se Phong, syn afroamerického vojáka a Vietnamky, snaží se svou ženou a dvěma dětmi dostat do USA, kde by rád rodině zajistil lepší život. Sám vyrůstal v sirotčinci, na nějž nemá právě dobré vzpomínky. Byl přece synem nepřítele. Dítětem prachu.

Autorka osudy svých postav umně proplétá a postupně čtenáři odkrývá dříve neznámé souvislosti. Protagonisty nechává zpětně čelit rozhodnutím, která učinili za války, a najít to, co je spojuje navzdory rozdílné rase, kultuře či jazyku.

Počet stran: 304

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076893825

ISBN: 978-80-7689-382-5

Datum vydání: 15.5.2024

EAN: 9788076893832

Datum vydání: 15.5.2024

Původní název: Dust Child

Překladatel: Bronislava Grygová

Recenze

Tipy na letní čtení

K létu patří prázdniny, dovolená a čtení. U vody, v parku, na louce, ve vlaku, na pláži, na zahrádce v kavárně... kdekoliv.

Nespravedlnost války

Každá válka nese jen utrpení a bolest. Ani ve válce ve Vietnamu to nebylo jinak. Přečtěte si příběh, který otřese snad úplně každým. Je o obrovské nespravedlnosti i tragédii, také lásce a důvěřivosti.

Nejlepší kniha března 2023 podle Lost Angeles Times, Cosmo, Reader’s Digest, BookPage a Chicago Review of Books.

„Spletité a propracované… Barvité.“
Washington Post

Dítě prachu potvrzuje, že Nguyen Phan Que Mai je jednou z nejlepších vypravěček o ničivých následcích války. Autorka znovu ukazuje, že čtenáře dokáže zaujmout a vtáhnout jej do bohaté a dojemné historie Vietnamu.“
Nguyen Thanh Viet, spisovatel, autor románu Sympatizant oceněného Pulitzerovou cenou (Nakladatelství JOTA, 2017)

„Nguyen Phan Que Mai splétá síť těžkých rozhodnutí a palčivých ztrát na pozadí války, která změnila všechno… To vše s nadáním básníka a citlivým okem psychologa.“
Kristin Harmelová, spisovatelka

„Podmanivý příběh o dětech narozených vietnamským ženám a americkým vojákům v době války ve Vietnamu.“
BookTrib