• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Bohové jadeitu a stínu

E-KNIHA
ke stažení
245 Kč

Příběh inspirovaný pověstmi a legendami předkolumbovského Mexika. Mayský bůh smrti bere mladou ženu na trýznivou a nebezpečnou cestu k záchraně budoucnosti.

Poloostrov Yucatan, 20. léta minulého století. Velká města na severu Mexika pulzují jazzovými rytmy, ale Kasiopea Tun uklízí a posluhuje v bohaté rezidenci svého děda a na zábavu nemá čas. Ráda by žila jinak a jinde než v ospalém a staromilském zapadákově mezi příbuznými, kteří jí opovrhují. Snění o zajímavém životě a naděje na jakoukoli změnu se zdají neuchopitelné jako hvězdy na obloze – až do chvíle, kdy Kasiopea ze zvědavosti a vzdoru otevře truhlici v dědově pokoji. Neúmyslně tak vypustí na svobodu uvězněného mayského boha smrti a nezbývá jí než souhlasit, že mu pomůže získat zpátky trůn a moc, o něž jej připravil vlastní bratr. Selhání by znamenalo (nejen) Kasiopeinu smrt, úspěch pak splnění dávných snů a přání. Kasiopea se tedy pouští do svého největšího dobrodružství – vyzbrojená jen vlastním úsudkem a ve společnosti toho zvláštně přitažlivého boha se vydává na výpravu z yucatanských pralesů až do epicentra moderního dění, jímž je Mexico City, a dál, do hlubin a temnot mayské říše mrtvých, z níž se obyčejní smrtelníci obvykle nevracejí. 

Román Silvie Moreno-Garcii je pohádka namíchaná z reklamních plakátů 20. let minulého století, sluncem rozpálených mexických krajin a tajuplných podivností mayských legend. 

EAN: 9788074628849

Datum vydání: 3.3.2021

Původní název: Gods of Jade And Shadow

Překladatel: Ina Leckie

Recenze

„Kouzelný román na téma duality, tradic a změny.“
Publishers Weekly

„Kasiopea Tun vás chytne za srdce a vtáhne vás do drahokamy nablýskaného světa, v němž se rodí mýty i jazz.“
Lara Elena Donelly

„Břitké dialogy, hvězdně vybudované prostředí, lyrická próza a pomalu žhnoucí city – to všechno dělá z téhle knížky výjimečnou záležitost.“
Library Journal

Mohlo by vás zajímat
Mohlo by vás zajímat