• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Morový ostrov

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
398 Kč
(Ušetříte 80 Kč)
318 Kč
ke stažení
258 Kč

Historická detektivka o ostrově, odkud není úniku.

Göteborg 1925. Vrchní strážmistr Nils Gunnarsson je přivolán do oblasti, kde žijí lidé na okraji společnosti, Osady vrakařů. Mezi zchátralými chatrčemi u řeky leží mrtvý muž, kterého vrakaři vytáhli z vody. Gunnarsson se pustí do pátrání, které ho přivede až na nechvalně proslulý Morový ostrov. Ostrov kdysi sloužil jako karanténní stanice, kde byli námořníci izolováni, aby se zabránilo šíření infekce. Ale co se tam děje teď? A kdo je muž vězněný na ostrově? Aby záhadu vyřešil, požádá Gunnarsson opět o pomoc vynalézavou reportérku Ellen Grönbladovou.

Morový ostrov je historický román odehrávající se v Göteborgu a je samostatným pokračováním poslední knihy Marie Hermanson Velká výstava, níž se také objevují postavy policisty Nilse Gunnarssona a novinářky Ellen Grönbladové.

Počet stran: 319

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076892248

ISBN: 978-80-7689-224-8

Datum vydání: 2.8.2023

EAN: 9788076892255

Datum vydání: 2.8.2023

Původní název: Pestön

Překladatel: Helena Stiessová

Recenze

Marie Hermanson: „Původně jsem neměla v plánu psát detektivní romány.“

Letošní Svět knihy navštívila také švédská autorka Marie Hermanson. Její historická detektivka Morový ostrov byla Švédskou literární akademií nominována na nejlepší kriminální román roku.

Morový ostrov čtenáře natolik vtáhne, že se může vcítit do doby, míst a lidí, kteří jsou pro něj zcela cizí a zároveň bezprostředně přítomní. Stručně řečeno: je to román, který dobře plní svou úlohu, a ještě něco navíc.“
Svenska Dagbladet

Morový ostrov je napínavý jako detektivka toho nejlepšího druhu. Posledních 100 stran jsem přečetl na jeden zátah.“
Göteborgs-Posten

„Marie Hermanson je fantastická vypravěčka. Kdyby více spisovatelů dokázalo spojit dokonalé literární zpracování a radost z vyprávění jako ona, mohla by literatura převálcovat televizní seriály na Netflixu.“
Sundsvalls Tidning