• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Připravujeme

Zprávu nelze doručit

KNIHA
není skladem
398 Kč
(Ušetříte 80 Kč)
318 Kč

Jaké je přijít o nejbližší kamarádku? A jaké je zjistit, že jste ji možná vůbec neznali? Dante Medema přináší komplexní obraz ztráty, tajemství a zármutku. Podmanivé čtení plné emocí nejen pro mladé čtenáře.

Bailey a Vanessa spolu sdílejí všechno: smích, tajnosti i pytlíky šumáku pro zlepšení špatné nálady. Jenže tohle se změní v tu noc, kdy se Vanessa zřítí i s autem z útesu daleko od svého domu. Bailey, která si myslela, že svou kamarádku zná líp než kdokoli jiný, zůstane milion nezodpovězených otázek, ovšem člověk, který by jí na ně mohl odpovědět, je mrtvý. A jediný, kdo doopravdy chápe její zármutek, je Vanessin expřítel Mason.

Bailey se po Vanesse šíleně stýská, proto pomocí esemesek a e-mailů, které si spolu dlouhé roky vyměňovaly, vytvoří jejího chatbota. Čím víc informací do chatbota nahrává, tím víc jí připadá, jako by doopravdy komunikovala se svojí nejlepší kamarádkou. Tedy až do chvíle, než chatbot začne naznačovat, že jí Vanessa neříkala úplně všechno – a že tohle velké tajemství možná přispělo k její smrti.

Počet stran: 328

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076892057

ISBN: 978-80-7689-205-7

Datum vydání: 21.6.2023

Původní název: Message Not Found

Překladatel: Eva Brožová

Recenze

„Pokud si myslíte, že se vám při četbě této knihy nezalijí oči slzami, máte buď neskutečně silnou vůli, anebo jste blázni.“
The Young Folks

„Tenhle promyšlený příběh plný emocí napínavě a citlivě sloupává vrstvy přátelství až na dřeň.“
Kirkus Reviews

„Kniha zkoumá lítost, bolest a prázdnotu, kterou člověk cítí, když truchlí nad ztrátou.“
School Library Journal

„Medema dokonale zachycuje drtivý zármutek po ztrátě kamarádky a emoční zmatek, který ho provází.“
Booklist