• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA
Bestseller
Dotisk
Připravujeme

Stingl Miloslav. Biografie cestovatelské legendy

KNIHA
není skladem
1498 Kč
(Ušetříte 300 Kč)
1198 Kč

První autorizovaná biografie cestovatelské legendy Miloslava Stingla.

152 navštívených zemí, 14 cest kolem světa, 43 knih ve 240 vydáních, 17 milionů prodaných knih a desítky tisíc dokumentů, fotografií a archiválií.​ Neuvěřitelný životní příběh cestovatele a indiánského náčelníka Miloslava Stingla.

Aktualizované vydání doplněné o chronologie událostí, které se odehrály po vydání knihy v roce 2016. Dále je kniha obohacena informacemi o filmu Malý velký Okima a nechybí ani fotky z natáčení. Součástí jsou rovněž informace o ocenění Magnesia Litera, Český bestseller, E. E. Kische a také fotografie z předávání Magnesie Litery.

Významný český cestovatel a spisovatel Miloslav Stingl po desítkách let zarytého mlčení souhlasil se zpracováním a zveřejněním svého neuvěřitelného životního příběhu, na který netrpělivě čekalo několik generací jeho věrných čtenářů. Fascinující život autora, který své etnografické výzkumy uveřejnil ve 43 knihách, jež vyšly ve 240 vydáních v nákladu převyšujícím 17 milionů výtisků, je dodnes opředen mnoha dohady a tajemstvími. Jak je možné, že v době neprodyšně uzavřených hranic procestoval 152 zemí celého světa? Proč si ho indiánský kmen ze Severní Ameriky vybral za svého náčelníka? Co mu pomohlo přežít děsivou námořní katastrofu u břehů Afriky během jedné z jeho osmi plaveb kolem světa?

Během devatenácti let, která prožil za hranicemi své země, se mu svět měnil doslova před očima. Podívejte se v jeho vzpomínkách na průběh karibské krize přímo z obklíčeného ostrova nebo prožijte dramatickou cestu za neznámými indiánskými kmeny hluboko v neprobádaných pralesích Nové Guineje. O překvapivá setkání se slavnými krajany, vládci a světoznámými osobnostmi nebude nouze! Dlouho očekávaná kniha obsahuje nádherné barevné ilustrace Elišky Chytkové, velkou nástěnnou mapu, DVD a další originální překvapení.

Tajemství prolomeno! Legendární cestovatel prozradil detaily svého pozoruhodného života.

  • Ocenění Magnesia Litera 2017 v kategorii Litera za nakladatelský čin
  • Český bestseller roku 2016 v kategorii Cestopisy a reportáže
  • 1. místo v kategorii Nejkrásnější kniha o cestování v rámci festivalu GO KAMERA 2017
  • Cena diváků v kategorii nejlepší kniha v rámci festivalu GO KAMERA 2017
  • 2. místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2016 v kategorii Cena svazu polygrafických podnikatelů

Počet stran: 540

Formát knihy: 210x260

Vazba: pevná

EAN: 9788074628702

ISBN: 978-80-7462-870-2

Datum vydání: 3.11.2016