• Výraz je příliš krátký. Zadejte minimálně 3 znaky

    Nic nebylo nalezeno.

Zbývá 598 Kč do dopravy ZDARMA

Na dlouhé povídání

ukázka

KNIHA
E-KNIHA
skladem
398 Kč
(Ušetříte 80 Kč)
318 Kč
ke stažení
258 Kč

Odvážný a intimní román, který rozechvívá křehkost témat, jako je těhotenství, mateřství a podstata přátelství mezi ženami.

Anna je ve dvanáctém týdnu těhotenství, když jí zavolá Margot, starší sestra, se kterou nikdy neměla nejvřelejší vztah, a oznámí jí, že potratila. Ale nevypráví, jak se cítí, potřebuje mluvit o své přítelkyni. O Elizabeth. Svěřila se jí. Převyprávěla Margot svůj příběh tak, jak to ještě nikomu jinému nikdy neřekla. O prvním manželovi, potratu a krachu manželství a o nové etapě v jiném městě, s jiným mužem a s jiným dítětem, které v jejím břichu roste. Neberu to jako tajemství, spíše jako příběh, který je těžké odvyprávět po kouskách, zároveň je těžké ho vyprávět vcelku. Zkrátka je jednodušší ho vynechat. Myslím, že mě lidi můžou znát, aniž by o mně všechno tohle věděli.

Ženská „tajemství“ Annu přitahují. Nebo je to něco v ní, co v jiných budí důvěru, že se mohou svěřit? Druhý příběh si vyslechne cestou z těhotenské jógy od Corrie, mladé ženy, jež možná vůbec není těhotná, již Anna vidí poprvé a je jasné, že i naposled. Tak moc musí přemýšlet o tom, jak jsou různé životní cesty nevyzpytatelné, neklidné a tak vzdálené jejímu životu.

A pak se rozvine Annin vlastní příběh. V průběhu toho, co naslouchala příběhům jiných, ten její změnil směr. Aniž by chtěla, aniž by to plánovala. Stal se jedním z těch v řadě dalších, které se stávají cizím lidem, přece ne jí. Jak se s tím dá srovnat?

Na dlouhé povídání je román, který zachycuje různost emocí, které vyplouvají na povrch, když si ženy sdílejí svá tajemství. Jde o empatické vyprávění o intimitě ženského přátelství, sesterství, mateřství i zármutku. A právě ve sdílení nepříjemných zkušeností a nejistých pocitů se snaží poskytnout úlevu.

Počet stran: 319

Formát knihy: 145x210

Vazba: pevná s přebalem

EAN: 9788076891838

ISBN: 978-80-7689-183-8

Datum vydání: 24.5.2023

EAN: 9788076891845

Datum vydání: 24.5.2023

Původní název: The Long Answer

Překladatel: Alena Snelling

Recenze

Na dlouhé povídání

Americká psychoterapeutka Anna Hogeland nám ve své prvotině nabízí jemný a intimní příběh o ženách, ženských vztazích, dcerách a matkách, sestrách, kamarádkách i náhodných setkáních.

„Fascinuje mě, když jazyk vyvolává obrazy, emoce.“

Nejen pro ty, kteří se už stihli ponořit do knihy Anny Hogelandové Na dlouhé povídání, přinášíme rozhovor s její překladatelkou Alenou Snelling.

„Dokonalý lidský portrét – neklidná hladina emocí připomíná probublávání vroucí vody.“
The Sunday Times

„Nikdy jsem nečetl knihu, která by dokázala tak chytře a přesně vyjádřit břemena, která s sebou ženy nesou. Je to ohromující dílo.“
Steve Almond, spisovatel

„Anna Hogelandová ve svém úchvatném románu zručně prozkoumává otázky plodnosti, těhotenství, narození dítěte a také nejistoty a traumatu, které tyto události často doprovázejí. Hrdinka všechny příběhy, se kterými se jí různé ženy svěřují, vstřebává a analyzuje ve vztahu ke své vlastní tragické zkušenosti. Tato kniha je prostorem, kde se ženy budou cítit slyšeny a viděny.“
Erika Krouseová, spisovatelka